Na Tajwanie, rybacy złapali kolejne dwie ryby wskazujące trzęsienia ziemi

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rybak Lee Chun-Chen był bardzo zaskoczony, gdy okazało się, że w sieci złapały się dwie gigantyczne ryby - wstęgorze królewskie. To ogromne stworzenia morskie, które nie należą do rzadkości, ale w głębokiej wodzie. Na powierzchnię wydostają się zwykle dopiero przed lub po trzęsieniach ziemi.

 

Oba osobniki osiągnęły spore rozmiary i ich długość oszacowano na 4,4 m a wagę równo na 44 kg każdą. Te rzadkie ryby są uważane za prototyp legend o wężach morskich. W nadmorskim tajwańskim miasteczku rybackim Taiman, ten gatunek złowiono po raz pierwszy. Rybak twierdzi, że przez 30 lat pracy nie miał takiego połowu, a miejscowi twierdzą, że były już wyławiane różne dziwne stworzenia, nawet rekiny wielorybie, ale nigdy coś takiego.

Zwrócono uwagę, że tuż przed niezwykłym połowem, w pobliżu wyspy zarejestrowano na dnie oceanu wstrząsy o sile 5 stopni. Warto też przypomnieć, że w kwietniu tego roku praktycznie na całym świecie zanotowano wzrost aktywności sejsmicznej. W Japonii, w wyniku serii trzęsień ziemi w połowie zeszłego miesiąca zginęło 48 osób. Najbardziej ucierpiał jednak Ekwador, gdzie najsilniejsze od dekad wstrząsy pozbawiły życia ponad 650 osób.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj