Na szkockiej wyspie odkryto odciski stopy ogromnego dinozaura

Kategorie: 

Źródło: DiBgd/CC BY-SA 3.0

Badacze z Uniwersytetu w Edynburgu zlokalizowali na szkockiej wyspie wiele odcisków stóp. Większość z nich należy do największych istot lądowych w historii – Zauropodów.

 

Odkrycia dokonano na szkockiej wyspie Skye w Brothers’ Point. Znaleziono tam w sumie około 50 śladów po dinozaurach sprzed 170 milionów lat. Analizy wykazały, że odciski należą do dwóch rodzajów dinozaurów.

 

Część z nich pochodzi od mięsożernych Teropodów, starszych kuzynów Tyranozaurusa Rexa. Jednak większość należy do roślinożernych gigantów – Zauropodów, długoszyjnych kuzynów Brontozaurów, które miały 50 metrów długości. Były to największe zwierzęta lądowe w historii. Największy z odcisków miał 70 cm długości

Źródło: Jon Hoad/University of Edinburgh

Pierwsze odciski stóp dinozaurów znaleziono na tej wyspie już w 2015 roku. Lecz najnowsze odkrycie rzuca światło na ważny okres w dziejach ewolucji dinozaurów – Jury Środkowej, z której dotychczas odnaleziono na całym świecie tylko kilka lokalizacji zawierających skamieliny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika psik

Durniu - to nie jest art o

Durniu - to nie jest art o ewolucji tylko o dinozaurach, które niegdyś istniały. A to kiedy i czy to były miliony czy tysiące lat to inna sprawa.

Dinozaury będą ponownie chodziły po ziemi podobnie jak twój  jezus chrystus - i co z tym zrobisz? Oskarżysz o to biblię czy ewolucję

Portret użytkownika inzynier magister

Ewolucja to wielkie oszustwo

Ewolucja to wielkie oszustwo ! W Polsce ciągle niszczą dziecięce umysły oszukanczą teorią o tym że z kamienia powstał człowiek albo z jakiejś zupy ! Należy powołać komisję do edukacji i szybko zrobić podręczniki kreacjonistyczne w których będzie opisany fałsz ewolucji i prawda o Inteligentnym Projekcie który jest obserwowany w każdej dziedzinie nauki ! W takich podręcznikach dobrze by było wspomnieć o zakazanej archeologii i po takiej edukacji młodzież by była silna wiarą a Polska by była potęgą !!!!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj