Na Syberii znaleziono szczątki nieznanego ssaka

Kategorie: 

Źródło: Flickr/ArtBrom/CC BY-SA 2.0

Naukowcy z dwóch rosyjskich uniwersytetów – Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego oraz Państwowego Uniwersytetu Tomskiego - znaleźli szczątki nieznanego wcześniej ssaka.

 

Zwierzę miało być groźne i żyć w czasach dinozaurów, a naukowcy nazwali je kayakabatir. Skamieniały ząb ssaka został znaleziony w miejscu wykopaliska – w pobliżu wsi Bolszoj Kamień. Paleontolodzy ustalili, że znalezisko pochodzi z okresu kredowego.Analiza znalezionego zęba wykazała, że może on należeć do nowego gatunkku ssaków, zamieszkujących Ziemię w erze mezozoicznej. Charakterystyczną cechą tych zwierzat jest kształt ich zębów, które zawierają liczne guzki.

 

Według badaczy, znalezisko jest potwierdzeniem na to, że w Zachodniej Syberii skład gatunków ssaków oraz płazów nie zmienia się od dziesiątek milionów lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika OLo

A to niby dlaczego? Skoro na

A to niby dlaczego? Skoro na Syberii mrozy nawet dzisiaj są zajeb.... to taki upadek komety wywołujący spadek temperatury niewiele zmienił. Te zwierzęta są bardzo dobrze przystosowane do takich zim, minus kilkadziesiąt. Prawie jak populacje izolowane na wyspach. A wygląda toto jak szczurek. Tego nawet teraz wojna i zima nuklearna by nie zabiła. No i karaluchów. Jak coś nie musi to nie ewoluuje i nie ulega selekcji.

Co temu szczurkowi by się przydało na syberii? Większe futro, rogi, dłuższe nogi? Tak jak jest, jest haraszo. Zero konkurencji. Gitara.

Portret użytkownika Sammy Jo

teoria Darwina jest z d...

teoria Darwina jest z d....wzięta - to fakt. Jej podstawowe założenie, czyli "drzewo życia" kupy się nie trzyma - co okazało się po odkryciu genów . Organizmy, które rzekomo miały ewoluować z innych, mają tak różne dna, że w ogóle taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca. On pogrupował pewne organizmy, które wcale nie sa do siebie genetycznie zbliżone. Poza tym - na chłopski rozum- obecny brak form pośrednich, które ulegałyby dalszej ewolucji - jest dostatecznym dowodem na nieistnienie ewolucji - przynajmniej w darwinowskim rozumieniu. Dodatkowo środowisko wpływa na organizmy w znacznie mniejszym stopniu niz się Darwinowi wydawało. 

Skomentuj