Na Syberii spadł czarny śnieg

Kategorie: 

Źródło: Twitter/MetAlertIreland, Twitter/mbk_center

W niektórych częściach Syberii spadł czarny śnieg. Po raz pierwszy został zauważony w obwodzie kemerowskim na południowo-zachodniej Syberii w Kotlinie Kuźnieckiej, krajowym ośrodku wydobycia węgla.

W ubiegłym tygodniu czarny śnieg spadł w miastach Prokopiejewsk, Kisielowsk i Leninsk Kuźniecki. Za przyczynę uważa się zanieczyszczenie powietrza przez okoliczny przemysł węglowy. Według doniesień elektrownia węglowa nie zdołała odpowiednio przefiltrować oparów.

Podobna sytuacja miała miejsce w Temyrtau, regionie wydobycia żelaza w centralnym Kazachstanie, w którym w tym roku również spadł czarny śnieg. W odpowiedzi mieszkańcy wysłali swój sprzeciw do przewodniczącej Stowarzyszenia Organizacji Ekologicznych Kazachstanu.

Nie po raz pierwszy mieszkańcy obwodu kemerowskiego są świadkami takiego zjawiska. W grudniu ubiegłego roku urzędnicy byli podejrzewani o malowanie śniegu na biało, aby ukryć jego szary kolor spowodowany przez kurz i brud.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl