Na Syberii spadł czarny śnieg

Kategorie: 

Źródło: Twitter/MetAlertIreland, Twitter/mbk_center

W niektórych częściach Syberii spadł czarny śnieg. Po raz pierwszy został zauważony w obwodzie kemerowskim na południowo-zachodniej Syberii w Kotlinie Kuźnieckiej, krajowym ośrodku wydobycia węgla.

W ubiegłym tygodniu czarny śnieg spadł w miastach Prokopiejewsk, Kisielowsk i Leninsk Kuźniecki. Za przyczynę uważa się zanieczyszczenie powietrza przez okoliczny przemysł węglowy. Według doniesień elektrownia węglowa nie zdołała odpowiednio przefiltrować oparów.

Podobna sytuacja miała miejsce w Temyrtau, regionie wydobycia żelaza w centralnym Kazachstanie, w którym w tym roku również spadł czarny śnieg. W odpowiedzi mieszkańcy wysłali swój sprzeciw do przewodniczącej Stowarzyszenia Organizacji Ekologicznych Kazachstanu.

Nie po raz pierwszy mieszkańcy obwodu kemerowskiego są świadkami takiego zjawiska. W grudniu ubiegłego roku urzędnicy byli podejrzewani o malowanie śniegu na biało, aby ukryć jego szary kolor spowodowany przez kurz i brud.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.plKomentarze

Portret użytkownika mariusx78

Wiem kolego, że trochę sobie

Wiem kolego, że trochę sobie żartujesz, ale prawda jest taka, że gdyby Niemcy, Szwecja, Francja i inne kraje Unii traktowały ciamajdowatych tak jak to robią ruskie, to mieliby u siebie teraz święty spokój. Szczerze mówiąc to ruskich darzę taką samą "sympatią" jak i szwabów, ale w tym temacie muszę przyznać, że putinek się nie pier...oli.

Portret użytkownika mariusx78

Tak, to też po części prawda,

Tak, to też po części prawda, jednak ja napisałem to w nieco innym kontekście ;). Putin sam powiedział kiedyś coś w stylu: "Zadaniem Boga jest rozliczyć nachodźców z ich grzechów. Moim zadaniem natomiast jest wysłać ich do niego." 

Skomentuj