Na Syberii pada kolorowy śnieg. Wcześniej czarny, teraz zielony!

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W grudniu 2018 roku rosyjskie władze zostały skrytykowane za ukrywanie skutków zanieczyszczenia środowiska poprzez malowanie śniegu na biało w okolicach miejscowości Kemerowo. Tym razem na Syberii nie było już żadnych modyfikacji, a mieszkańcy zostali zaskoczeni widokiem czarnego i zielonego puchu leżącego na ulicach.

Dwa tygodnie temu na Syberii pojawił się czarny śnieg, a odpowiedzialnością za zmianę barw obarczono elektrownie węglowe w Kemerowie. W ostatnich kilku dniach pojawiły się z kolei doniesienia o kolejnej anomalii w miejscowości Pierwouralsk na Uralu. Mieszkańcy byli przerażeni, gdy zobaczyli, jak chemikalia wylewające się z fabryki chromu nadają śniegowi kwasowej zielonej barwy.

Źródło: Twitter

Już od listopada wielu mieszkańców Syberii jest zmuszonych do noszenia specjalnych masek, ponieważ grube warstwy smogu z okolicznych fabryk unoszą się w powietrzu. Zanieczyszczenie środowiska doprowadziło do dziesiątek demonstracji, których uczestnicy protestowali przeciwko polityce "zrzucania moskiewskich śmieci na biedniejsze regiony Rosji". 

 

Ekolodzy wezwali rosyjskie władze do zainwestowania w segregację odpadów i recykling. W niedawnym przemówieniu prezydent Rosji, Władimir Putin, niejako zrzucił winę na "podejrzane firmy, które wyrzucają odpady gdziekolwiek i jakkolwiek się da".

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika mirmił

Że też na nich żadnej KARY

Że też na nich żadnej KARY nie ma ! Takie to są skutki panoszenia się komunizmu ,mimo iż oficjalnie już go u nich nie ma to jednak głupota nim zasiana wciąż sieje zniszczenie ... I jak tu się dziwić ,że USArmy zwalczała go na świecie czym się dało nawet napalmem.

Skomentuj