Na świecie buduje się 1400 nowych elektrowni węglowych! A Polsce nakazuje się zamykanie kopalni!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Do czego są tak naprawdę potrzebne te górnolotne porozumienia klimatyczne, gołosłowne debaty, umowy, kary za piece węglowe i konieczność płacenia za emisję CO2, skoro w chwili obecnej na świecie powstaje prawie 1,5 tysiąca elektrowni na węgiel kamienny i brunatny?

Ograniczona do obszaru Europy umowa o zakończeniu funkcjonowania siłowni opalanych węglem, gazem oraz tych wykorzystujących energię atomową, niczego nie zmieni. Inni bowiem dostarczą naszej planecie takiej dawki zanieczyszczeń, że nasz europejski pomysł na horrendalne ceny energii dla zwykłych Kowalskich i przemysłu, tylko pogrąży szarych obywateli państw UE.

Potrzebna jest GLOBALNA umowa o zakazie, ograniczeniu emisji i całkowitej rezygnacji z grupy środków do pozyskiwania energii, uznawanych za szkodliwe dla ziemskiego ekosystemu. Ta umowa musi rekompensować wszelkie koszty nowej rewolucji przemysłowej wszystkim mieszkańcom globu. Inaczej można nie zawierać żadnej umowy.

W 59 krajach na całym świecie jest obecnie w budowie 1400 nowych elektrowni węglowych. Ich przewidywana moc wytwórcza, to około 670 gigawatów. To jedna trzecia obecnie produkowanej mocy czynnej w skali świata.

Jedna piąta największych firm węglowych pochodzi z Chin. Skoro Europa nie sprzeciwia się Chinom, które będą przez kolejne dekady zarabiały na węglu, dlaczego zmusza Polskę do rezygnacji z tego surowca, skoro mamy go w dalszym ciągu ogromne ilości i może on jeszcze wiele lat stanowić o sile polskiej gospodarki?

Jak długo jeszcze UE będzie stosowała takie podwójne standardy? Jak długo będzie silna wobec słabych, a słaba wobec silnych? 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika elala

Ci którzy nie muszą bedą się

Ci którzy nie muszą bedą się śmiać z idiotyzmów Unii Komunoeuropejskiej: USA, Chiny, reszta Azji, Ameryka Płd. a u nas Wlk Brytania, czyli zdecydowna większość całego świata. 

Radzę sprawdzic , Polska jest JEDYNYM krajem w tej częśći kontynentu który nie ma ani jednej elektrowni atomowej, mają  Czrechy, Słowacja, Niemcy, Białoruś i Litwa. Brnimy dalej w zabobon, wzywajmy imieienia Pańskiego płacmy podatki za nic a w końcu  zostaniemy bez prądu.

Co do węgla: nam zakazują a sami budują w tym również 'ekologiczne" Niemcy. Inni są  praktyczni a Polacy idiotyczni.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

trzeba powołać komisję anty

trzeba powołać komisję anty iluminacką i anty masońską która zdelegalizuje tajne bractwa i będziemy wolni i nikt nam nie będzie mówił że mamy się sami zniszczyć oszustwem elektrowni jądrowych które nakazują nam budować iluminackie zdrajcy i sprzedawczyki od eurokołchozu diabła ! Wszystko w rękach Maryi Dziewicy i Duch Świętego !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika znawca

Polska - kraj bez prądu z

Polska - kraj bez prądu z produkcji w elektrowniach atomowych.

Jak w temacie, a więc należy w końcu wybudować w Polsce jakąś siłownię jądrową. Do tego należy racjonalnie wykorzystać tani węgiel - ale pasowałoby iść też z duchem czasu, więc węgiel i energia z niego, to powinno być tylko uzupełnienie do atomu. Rozsądne proporcje to : 40 % atom, 40 % węgiel, 20 % źródła odnawialne.

Oczywiście nie należy też brać udziału w eko-szaleństwie, bo to skończy się dla RP niczym innym, jak mafijnym procederem rozbójniczego handlu emisją gazów cieplarnianych.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Działania UE i PiS-u związane

Działania UE i PiS-u związane z kopalniami prowadzą do likwidacji branży węglowej, a co za tym idzie wzrostu bezrobocia oraz uzależnienia Polski od źródeł energii pochodzących z zagranicy. A to, że Polacy będą znacznie więcej płacić za energię, to ich już to nie obchodzi.

Portret użytkownika Weles

Ponieważ polskiego węgla nie

Ponieważ polskiego węgla nie opłaca się wydobywać gdyż leży za głęboko i z tego powodu stworzyła się zawodowa kasta górnicza, której wypłacanie zarobków przewyższa opłacalność wydobycia. A swoją drogą Chiny chinami ale to biali ludzie zawsze zaczynali przemiany cywilizacyjne. Oni wymyślili elektrownie węglowe oni je pierwsi przestaną użytkować, a reszta globu pójdzie za tym trendem z inercją.

Portret użytkownika Dariusz

Jesteś tępakiem i nic nie

Jesteś tępakiem i nic nie wiesz o polskim górnictwie. To ja ci powiem czemu taki drogi. Za czasow PO PSL przy każdej kopalni powstały poteżne biurowce gdzie siedza darmozjady. A ci biedni gornicy musza narobic na siebie i na nich.JSW zatrudnia 15000 dołowcow a spokla ma okolo 23000. Wiec to jest prosty rachunek. Pozwalniac darmozjadow z biur tak jak to zrobili na Silezji.  I co nagle jest tam dobrze. I tak szczerze to sekretarka w biurze dyrektora zarabia wiecej niz gornik w scianie. A tych sekretarek na jednej kopalni jest sporo. I to jech chora kasta a nie gornicy. Ludzie huja wiedza o branrzy gorniczej ale jak zawsze maja duzo do powiedzena

Strony

Skomentuj