Na świat przyszło dziecko z embrionu zamrożonego przez 25 lat!

Kategorie: 

Źródło: NATIONAL EMBRYO DONATION CENTER

Niedawno przyszło na świat dziecko z embrionu, który został zamrożony aż 25 lat temu. Jest to prawdopodobnie najdłuższy w historii okres od poczęcia do narodzin człowieka, przy zastosowaniu in vitro.

Embrion został ofiarowany 25-letniej Tinie Gibson ze Stanów Zjednoczonych. Kobieta miała zaledwie rok, kiedy embrion został poczęty metodą in vitro. W marcu tego roku nastąpiło rozmrożenie embrionu i przeniesienie do macicy przyszłej matki. W listopadzie Tina Gibson urodziła zdrową dziewczynkę – Emmę Wren Gibson.

„Emma i ja mogłybyśmy być przyjaciółkami” – żartuje matka dziewczynki.

Dodaje jednak, że cnie obchodzi ją rekordowo długi czaspomiędzy poczęciem a narodzinami jej dziecka. Kobieta podrkeśla, że zależało jej przede wszystkim na macierzyństwie.

 

Amerykańskie National Embryo Donation Center zajmuje się przechowywaniem zarodków, które lekarze określają mianem „śnieżnych dzieci”, z uwagi na długi okres przechowywania ich w stanie zamrożenia. Organizacja zachęca także pary, które nie planują większej liczby potomstwa, do przekazania niewykorzystanych embrionów innym rodzinom, które starają się o dziecko.

 

Tina i Benjamin Gibson zwrócili się o pomoc do National Embryo Donation Center po tym jak u kobiety zdiagnozowano poważne problemy z płodnością. W efekcie otrzymali ludzie otrzymali zarodek poczęty w październiku 1992 roku. Na dany moment jest to najdłużej zamrożony, żywy ludzki zarodek.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj