Na Sri Lance uratowano ponad sto wielorybów, które utknęły na brzegu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Marynarka wojenna Sri Lanki, straż przybrzeżna, lokalni ochotnicy i ekolodzy uratowali prawie 120 wielorybów, które utknęły na jednej z plaż.

 

Przedstawiciele marynarki wojennej Sri Lanki poinformowali we wtorek 3 października, że ​​ponad 100 grindwali zostało uratowanych po wyrzuceniu ich na plażę na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy.

 

Wieloryby zostały masowo wyrzucone na brzeg w pobliżu miasta Pandura. Rybacy zauważyli, że do wybrzeża zbliża się ciemna plama i uruchomili alarm. Okazało się, że jest to ogromne stado ssaków w ruchu. Fale zaczęły przenosić te morskie ssaki na brzeg.

Przedstawiciele marynarki wojennej i około stu okolicznych mieszkańców udali się na wybrzeże i zaczęli wypychać zwierzęta z powrotem do morza. W trosce o ratowanie delfinów złamano nawet godzinę policyjną, którą na Sri Lance ogłoszono w związku z koronawirusem.

 

Uratowano w sumie 116 grindwali, a 4 niestety zdechły. Miejscowi mówią, że wcześniej nigdy czegoś tego nie widzieli i nie mają pojęcia, co spowodowało, że zwierzęta znalazły się na brzegu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj