Na spotkaniu z przywódcami Unii Europejskiej Trump krytykował postawę Niemiec w handlu międzynarodowym

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

W trakcie czwartkowego spotkania z europejskimi przywódcami Donald Trump miał wykorzystać okazję do skrytykowania formy relacji kontaktów handlowych Niemiec z USA.

 

„Niemcy są złem, bardzo, bardzo wielkim złem,” miał powiedzieć prezydent USA według gazety „Der Spiegel.” „Spójrzcie na miliony samochodów, które Niemcy sprzedają w Stanach Zjednoczonych. Przestańcie to robić!”

„Der Spiegel” poinformował, że przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, nie zgodził się z Trumpem i bronił zalet wolnego handlu dla światowej gospodarki. Przy tym jednak dziennikarz „New York Times”, Maggie Haberman zauważyła, że w zależności od przyjętego tłumaczenia Donald Trump mógł nazwać Niemców zwrotem „very bad”, a niekoniecznie „very evil”. Oznacza to, że krytykowałby raczej jakość, niż postawę państwa niemieckiego i nazwałby ich „bardzo złymi,” co nawet w języku polskim ciężko wyczuć jako różnicę na pierwszy rzut oka.

 

Wcześniej jednak Prezydent Rady Europejskiej Donald Tusk przyznał, że pomiędzy przywódcami Unii a rządem USA pojawiły się znaczące różnice w poglądach. Dotyczą one sfery handlu, dyplomacji oraz formy kontaktów z Rosją.

„Nie jestem w stu procentach pewien, czy na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że mamy wspólne stanowisko… wspólną opinię na temat działań Rosji,” powiedział Tusk.

Samo doprowadzenie do spotkania Donalda Trumpa z przywódcami UE jest jednak uważane za sukces. Sam prezydent USA nie zapraszał jednak swoich gospodarzy do odwiedzenia Białego Domu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Chrobry1

Moze i zdechl ale caly

Moze i zdechl ale caly Watykan z Papiezem na czele ma sie ,dobrze , a wracajac do donalda t  , jedyne co on moze to sobie pokrytykowac, ,za pol roku i tak juz nie bedzie prezydentem , sam zawiera kontakty i kontrakty z arabami , ktorych przed kampania ,tak wielce krytykowal , hah . Hipokryta ten kurczak ,pojechal na Watykan i ladnie sie prezyl jak kazdy przywodca .

Portret użytkownika inzynier magister

Trump jest dobrym biznesmenem

Trump jest dobrym biznesmenem ale jest tylko jeden i ma doradców masonów ! Nie możemy oczekiwać że dokona zmian na lepsze, zwłaszcza w strefie moralnej !!! Niestety w Polsce już się wprowadza terror zboków eurokołchozu !!! specjalna kasta nadludzi poniża i szykanuje zdrowych morlanie Polaków !! "Łódzki Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok skazujący wydany na pracownika drukarni, który powołując się na wolność sumienia, odmówił wydrukowania plakatów dla organizacji LGBT. W poprzedniej instancji mężczyzna został uznany za winnego, ale sąd odstąpił do wymierzania mu kary. – Nie patrzmy na innych przez pryzmat wyznawanych wartości – brzmiały skandaliczne słowa sędziego Grzegorza Gali. Sędzia powoływał się również na… Ewangelię oraz papieża Franciszka.Broniące oskarżonego Adama J. stowarzyszenie Ordo Iuris krytycznie odniosło się do wyroku, podkreślając, iż jest ono nie tylko niekorzystne dla samego oskarżonego, ale także dla wolności przedsiębiorców w ogóle. Mecenas Bartosz Lewandowski zadeklarował także dalszą walkę w obronie Adama J." Lewandowski zapowiedział też, że Ordo Iuris nie złoży broni. - W związku z tym, że w naszej ocenie dzisiejszy wyrok, jest nie tylko niezgodny z wartościami polskiej Konstytucji, ale również z zasadami prawa prywatnego i interesami przedsiębiorców, Ordo Iuris wystąpi z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o rozważenie wniesienia kasacji od wyroku do  Sądu Najwyższego  – dodał.http://www.pch24.pl/odmowil-wydrukowania-plakatow-dla-lgbt---zostal-skazany--skandaliczne-slowa-sedziego-,51851,i.html#ixzz4iHZLeu6s

Należy wzmocnić obronę Duchem Świętym i modlitwami do Boga Jezusa !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kimbur

Co oznacza "miał powiedzieć"?

Co oznacza "miał powiedzieć"?

1. Ktoś mu kazał, ale on tego nie wykonał?

2. Sam sobie zplanował, ale nie zrealizował?

3. Prawdopodobnie powiedział?

4. Powiedzial, ale Autor boi się o tym mówić?

5. Jeszcze coś innego?

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Eva11

ci najwieksi zbrodniarze sa

ci najwieksi zbrodniarze sa tak ukryci,ze nigdy nie dowiesz sie o ich istnieniu ...

a takich brzezinskich znajda sobie na peczki...

zreszta to juz trwa od kilku pokolen ,wiec nastepcow zawsze znajduja ...

jedyna wladza takich brzezinskich jest to,ze ludzie latwo ulegaja manipulacji ....

bo zapomnieli do czego sluzy serce w rownym stopniu jak ci na gorze ....

nikt nie protestuje ,nikt nie sprzeciwia sie nawet wtedy kiedy ich morduja !

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika tubylec

Oj chyba masonów 33 stopnia

Oj chyba masonów 33 stopnia nie liczy się w tysiącach .. ich jest niewielu a reszta wtajemniczonych to pionki które tak naprawdę nie wiedzą do końca o co chodzi, bo esencję ich wiedzy zdobywa się dopiero na stopniach najwyższych.

Strony

Skomentuj