Na Sorosa wylała się fala krytyki. Miliarder chce za wszelką cenę zatrzymać Brexit

Kategorie: 

Źródło: Internet

Słynny miliarder George Soros był wielokrotnie oskarżany o finansowanie różnych ruchów społecznych i protestów w wielu państwach świata - również w samych Stanach Zjednoczonych. Dziś prawdopodobnie po raz pierwszy przyznał, że faktycznie próbuje wpłynąć na wydarzenia w Wielkiej Brytanii i przeznacza dużą sumę pieniędzy na kampanię propagandową. Chodzi o zatrzymanie Brexitu.

 

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że żyd George Soros przelał około 400 tysięcy funtów na kampanię Best for Britain. Nowa machina propagandowa będzie wzywać rząd do zorganizowania drugiego referendum i zignorowania wyników pierwszego głosowania w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwnicy Brexitu są przekonani, że tym razem większość stanie "po właściwej stronie".

Ktoś mógłby pomyśleć, że jest to tylko teoria spiskowa wymyślona przez oszołomów-antysemitów a biednemu niewinnemu Sorosowi znów się dostało. Co najciekawsze, "filantrop" nie tylko przyznał się do zarzutów, ale także bronił swojego mieszania się w sprawy wewnętrze Wielkiej Brytanii. Ponadto, postanowił wesprzeć kampanię przeciw Brexitowi o dodatkowe 100 tysięcy funtów.

 

Referendum z 2016 roku pokazało, że większość Brytyjczyków chce wystąpienia ze struktur Unii. Teraz ta niezadowolona mniejszość protestuje i ma pretensje, że jest mniejszością. Ich głos z pewnością nie posiadałby tak wielkiej mocy, gdyby nie George Soros. Wielkie ruchy społeczne potrzebują dużego wsparcia finansowego. Soros po prostu płaci i wymaga, gdyż Brexit nie jest w jego interesie.

Wydawałoby się, że to właśnie mieszkańcy powinni decydować o przyszłości swojego państwa. Zamiast tego znów przekonujemy się, że w tle tych referendów i decyzji politycznych toczy się walka wpływowych bogaczy, a społeczeństwo i władza to tylko pionki. Warty uwagi jest fakt, że wpływanie na sprawy wewnętrze jednego państwa przez władze drugiego jest nielegalne w świetle prawa międzynarodowego. Przepis ten nie dotyczy jednak "filantropów", zatem taki George Soros organizując protesty oficjalnie nie łamie prawa. Mówiąc krótko i dosłownie - najbardziej wpływowi miliarderzy są bezkarni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika EkrudyDref

"wpływanie na sprawy

"wpływanie na sprawy wewnętrze jednego państwa przez władze drugiego jest nielegalne w świetle prawa międzynarodowego" - no to dlaczego nie korzystamy z tych paragrafów odnośnie sporów o ustawę IPN? Toż agencje donoszą, że nawet jakaś rzymska organizacja żydowska naciska na szefa parlamentu unijnego w sprawie naszej ustawy.

--------
Howgh!

Portret użytkownika Logik

John Moll , jak czytam te

John Moll , jak czytam te twoje wypociny to az cisnienie sie podnosi. 

Jesli chodzi o Brytyjczyków to widać nie masz zielonego pojecia jak funkconuje ten naród.

Przed głosowaniem wiekszość ciemnoty nawet nie zdawała sobie sprawy z czym to się wiąże cały brexit, myśleli że głosując za wyjsciem nagle wszyscy emigranci będą wygnani do swoich krajów, wtedy rdzenni mieszkancy UK mogli by szantażować pracodawców o większe stawki, bo Anglikom ani sie sni pracowac za 8 funtów na godzine. 

ale jak sie pozniej okazalo, imigranci będa, a cala reszta zmieni sie na niekorzyść dla anglików , wiec nagle zaczeli plakać ze nie wiedzieli o co chodzi .

Bylem w UK przez 8 lat, i ogladalem wiadomosci i wywiady z tymi ludzmi , gdyby teraz bylo drugie referendum 90 procent bylo by na nie, gwarantuje.

To taka ciemnota pisowska tylko w angielskim wydaniu , najpierw robia pozniej mysla. Typowe dla ciemnej mase.

A ty Johnie Moll , przestań szerzyć propagande w każdym artykule bo jest to żałosne .

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Też tak mi się zdaje.

Też tak mi się zdaje. Tragiczne w skutkach odmóżdżenie postępuje w wielu krajach nie tylko w Anglii czy Polsce. Co do przyczyn mogę tylko zgadywać że są to szczepionki w krwiobiegu, fluor w wodzie, toksyczny brom w chlebie stosowany powszechnie w piekarnictwie zamiast jodu. Same te trzy rzeczy już ładnie lasują mózg i mają działanie uspokajające, teraz wystarczy dodać do tego np jakieś zwykłe powszechne używki czyli karbitol stosowany w alkoholu i żółć bydlęca stosowana w tanich piwkach korporacyjnych. Albo słodycze, tu to dopiero dosypują, normalnie igrzyska olimpijskie i rekordy świata są pobijane, np tal to jest to białe ten biały nalot jak czekolada poleży dłużej to wtedy utlenia się z niej tal w postaci białego nalotu na powierzchni.

Portret użytkownika Vim

Chyba jednak nie..

Chyba jednak nie..

Niestety muszę dać linka do łżemendia: https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/rzad-wycofuje-sie-z-ustawy-reprywatyzacyjnej-uklon-w-strone-izraela,814488.html

Wygląda, więc na to, że żymianie wygrali ze szkopami i ukrami. Ustawa ukrucała czosnkowe kombinerki, ale mogła odebrać na to co odzyskaliśmy po WWII po zachodniej stronie.. brr blisko było. Przede wszystkim uderzała w Polaków. Zobaczymy co będzie, ale mam nadzieję, że Ludzie to dokładnie rozkminią również to, co teraz się dzieje. Uważam, że wszystkie Wolne Media, te nasze, powinny się jednoczyć, mówić jednym głosem. Ważne dla Polaków sprawy nagłaśniać jednym głosem i wszędzie, gdzie się da. Choćby dokopać tej gnidzie wszawej solosowi i tym wszystkim jego fuckendacjom.

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj