Na smartfonie hiszpańskiego ministra obrony znaleziono oprogramowanie szpiegujące

Kategorie: 

Źródło: tg

Oprogramowanie szpiegujące Pegasus izraelskiej firmy NSO Group zostało znalezione na smartfonach hiszpańskiego premiera Pedro Sáncheza i minister obrony Margarity Robles. Poinformowała o tym agencja informacyjna Reuters, powołując się na oświadczenie Felixa Bolanosa, szefa personelu rządowego.

 

Smartfon Sáncheza został podobno zhakowany w maju 2021 r., w wyniku czego z urządzenia wykradziono dane. Jednocześnie Balanos nie powiedział, kto dokładnie może stać za atakiem na smartfon premiera. Kiedy dokładnie został zaatakowany smartfon minister obrony, nie zostało to powiedziane.

„Ingerencja była nielegalna i zewnętrzna. Z zewnątrz należy rozumieć, że została przeprowadzona nieoficjalnie i bez zgody państwa”- powiedział Balanos.

Dodał też, że informacja o incydentach została przekazana do Ministerstwa Sprawiedliwości, które przygotowuje się do wszczęcia sprawy i rozpoczęcia śledztwa. Źródło zauważa, że wiadomość o podsłuchiwaniu rozmów wysokich rangą urzędników hiszpańskich pojawiła się w kontekście wzmożonej presji społeczno - politycznej na obecny rząd, który jest proszony o wyjaśnienie incydentu z wykorzystaniem Pegasusa do szpiegowania dziesiątek Katalończycy.

 

Wcześniej o inwigilacji poinformowała kanadyjska organizacja Citizen Lab. Następnie Katalońska Lewicowa Partia ogłosiła, że nie poprze rządu Sáncheza, dopóki Madryt nie podejmie kroków w celu przywrócenia zaufania.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Czyli wiadomo jak podchodza

Czyli wiadomo jak podchodza do szantażu

Instaluja w glupiofonie szpiegujące oprogramowanie,zbierają informacje -podstawiaja prostytutke,kobietę zamężna, nieletnią,osobę trzecia,dziecko,narkotyki, szantażują,następnie wymagaja ustaw.

Zapewne z wszystkimi tak robią,.

Tacy np ludzie, którzy są politykami a np gwałca albo robią niegodne rzeczy powinni sami zejść ze stanowiska, nie dlanich. niektórzy czyli większość z nich powinna byc zastąpiona np dziecmi gdyz one są od nich mądrzejsze.

A tak do sedna,to jest to wojna, mosad stare sie za wszelką cenę przejąć kontrolę nad europejskimi rządami dla własnych celów polityczno gospodarczych

Portret użytkownika Endymion

Zauważ jaka była medialna

Zauważ jaka była medialna nagonka na Whatsupa.. aplikacja kazała mi się zaktualizować, aby działać, czyli już nie jest moim zdaniem bezpieczna.

Nie mogli tego inflitrować, więc zrobili nagonkę, aby ludzie odeszli, a drugim kanałem wywierali presję na zarządzie, co zaowocowało "aktualizacją".

Trzeba poszukać jakiegoś chińskiego komunikatora, niech tam Chińczyk śledzi, wolę to niż miałby to być USrAelski Poliniak..

Jeszcze wrócą znaki dymne i pukanie w rynnę.. gdzie te czasy, gdy dziewczynie rzucałem kamykami w okno? 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Dobra rzecz na czasy pokoju ,

Dobra rzecz na czasy pokoju , na wojnę tylko własny system przekazu informacji bez cyfrówki i radia - może dłuższy przekaz ale bez znajomości szczegółów złamanie kodu jest praktycznie na poziomie "zero" biorąc pod uwage poziom obecnych elit cyfrowych - oni nie są w stanie tego rozkodować bo nie jest 0-1 kowe. Ku..wa do jakich czasów doszliśmy , że kody podstawowo-naturalne są nie do rozkodowania przez zacofanych debili cyfrowych uwięzionych w cyfrowym świecie.  Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Nagrania i haki które

Nagrania i haki które posiadają Żydo-Banderowsko-USrAelskie służby na polityków ale i nie tylko bo też i na pracowników/niewolników korporacji jak na Bill Gates czy też na sportowców i gwiazdy filmowe itd. można w łatwy sposób skontrować tak aby straciły wiarygodność, mianowicie wypuszczać do sieci przez długie lata tysiące Deepfake i odwiednik nagrań głosowych tak aby przyzwyczaić do tego ludzi wtedy gdyby Banderowcy wypuścili w końcu pedofilskie nagrania porno z Kuchcińskim i innymi PIS-owcami albo jakimś Donaldem Trumpem to nikt by w to nie uwierzył i ludzie wzruszą ramionami. Zrobiony profesjonalnie Deepfake jest nie do odróżnienia tym bardziej, że te nagrania Trumpa z wyspy Epsteina to pewnie są słabej jakości nagrane kilka metrów od twarzy Donalda więc zrobić 100 takich fejków to gdyby wypuścili takie jedno prawdziwe nagranie to ludzie uznaliby, że to po prostu 101 kolejny fejk.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj