Na Słońcu powstały kolejne dziury koronalne

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

W ciągu ostatnich tygodni nasza dzienna gwiazda wciąż pozostaje w okresie bardzo niskiej aktywności, rozbłyski jakich bylismy świadkami były zaledwie klasy B i było ich bardzo mało, natomiast pojawiła się kolejna już w tym roku dziura koronalna

 

Dziura koronalna o której mowa pojawiła się na samym dole tarczy słonecznej co podobnie jak ostatnio skutecznie powinno uniemożliwić spowodowanie silniejszej burzy geomagnetycznej jednak burza na poziomie G1 może się pojawić w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin

 

Dziura koronalna na Słońcu

Istnieje bardzo mała szansa na pojawienie się zorzy polarnej na tyle silnej by można było ją obserwować z północych krańców naszego kraju, jednak jeżeli pojawi się taka szansa poinformujemy o tym.

 

Warto również dodać, że przez ostanie dwa tygodnie pojawiło się kilka nowych aktywnych rejonów na tarczy słonecznej, które jednak nie były jeszcze na tyle złożone magnetycznie by móc wytworzyć jakąś większą flarę. Tak czy inaczej jesteśmy dużo bliżej takich zjawisk niż dalej.

 

Źródło:

http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/aktualizacja-sytuacji-na-sloncu-kolejna-dziura-koronalna

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Skomentuj