Na Słońcu powstała aktywna strefa która wygląda jak cyfra 2

Kategorie: 

Źródło: NASA

Agencje kosmiczne cały czas obserwują zachowanie Słońca. Wszelkie zmiany na jego powerzchni nie pozostają już niezauważone, a naszą dzienną gwiazdę stale obserwuje kilka satelitów. Jeden z nich - SOHO - przesłał kilka dni temu niezwykłe obrazy, przedstawiające strukturę do złudzenia przypominająca arabską cyfrę 2.

 

Strefa aktywna, któa stworzyła taką anomalię pojawiła się na zdjęciach z SOHO 8 sierpnia i stopniowo przesuwając się na tarczy słonecznej, do 11 sierpnia wizualnie uformowała się w idealną cyfrę 2, a to niezwykłe zjawisko było również obserwowane wczoraj, t.j. 12 sierpnia 2020 roku.

Struktura, która wygląda jak 2 to kotłująca się plazma, która może dać początek koronalnemu wyrzutowi masy. Przeważnie przyjmuje ona postać łuków, które się nawzajem pokrywają. Bardzo rzadko da się zobaczyć w tych kształtach coś co przypomina cokolwiek, ale tym razem się to udało.

Zjawisko polegające na doszukiwaniu się znajomych kształtów w przypadkowych strukturach stworzonych na przykład przez naturę, zwane jest pareidolią. Nasz mózg podświadomie interpretuje nieznane rzeczy w sposób dla siebie znany i stąd doszukuje się w naszej bazie danych podobieństw. Czasami są one bardzo naciągane, ale w tym konkretnym przypadku Dwójka jest wręcz idealnie odwzorowana i nie trzeba wyobraźni, aby po prostu ja zobaczyć.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Cyfra 2 która się ukazała na

Cyfra 2 która się ukazała na słońcu to dla ludzkości wóz albo przewóz bo albo albo.Ale to jeszcze NIC ! Koniec świata waśnie odkryto kolejny:"Już nic nie pomoże. Straszna prawda o Grenlandii. Badacze przedstawili dane" Nie wiem jakie bo zabrakło mi sił na czytanie.Po zatym mam to juz głęboko w du...JESu....jest mi to obojętne.

 

Portret użytkownika kolo21

Te fotki top bzdura tak jak

Te fotki to bzdura tak jak sondy w kosmosie. Oni wam pokazują i nawet to mówią a wy nadal łykacie bzdety o podboju kosmosu. Otępienie ludzkości to już nie żarty to epidemia i broń biologiczna. Mogą wcisnąć wszystko co tylko chcą tępakom.

kolo21

Portret użytkownika Impresja

To jest coś niesamowitego!!!

To jest coś niesamowitego!!! Poza tym ta dwójka jest połączona z jakimiś innymi kszłatami - jakby piramidami. Widać coś kompleksowego. Uwazam że nie należy tego lekceważyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To jest niesamowite!!! Widać coś kompleksowego. Nie należy tego lekceważyć. To jakiś konkretny znak. Dobrze byłoby poszperać po starożytnych inskrypcjach. Może to sygnał do przebiegunowania?

 

 

 

Skomentuj