Na rynku pojawił się pistolet w postaci smartphona

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Policja belgijska wyraża obawy z powodu nowego gadżetu, który wkrótce pojawi się na rynku broni. Chodzi o amerykański pistolet, który kształtem przypomina iPhone, ale ma dwie lufy kaliber 9 mm, informuje portal Losy Ziemi.

 

 

Na pierwszy rzut oka pistolet nie różni się od smartphona – jest cienki, stylowy, łatwy w montażu i mieści się w kieszeni. Po uruchomieniu gadżet staje się niebezpieczną bronią.

 

Belgijskie agencje wywiadowcze obawiają się, że broń, którą można łatwo ukryć, wkrótce stanie się prawdziwym problemem. Co więcej, będzie kosztować 370 euro, tj. mniej niż niektóre pistolety. Dystrybucja sprzętu będzie odbywać się najprawdopodobniej za pośrednictwem Internetu.

 

W Stanach Zjednoczonych trwa debata na temat tego typu broni. Senator Demokratów Charles Schumer twierdzi, że pojawienie się innowacyjnego produktu będzie katastrofą i zaapelował do ministra sprawiedliwości, aby zapobiec wprowadzeniu nowej broni na rynek.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika keri

Sie macie, króliki

Sie macie, króliki doświadczalne.

Rząd PO-PSL od 2014 zaczął oficjalnie testować na Was energię skierowaną. Ten marny pistolecik to przy tym kicha.

http://www.ncbr.gov.pl/gfx/ncbir/userfiles/_public/obronnosc/ps_1/zalozenia_energia_2014.pdf

„Nowe systemy uzbrojenia i obrony w zakresie energii skierowanej”

str.13-14

Bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o zastosowanie broni wykorzystującej energię skierowaną będzie wymóg przeprowadzenia odpowiednich badań oraz testów. W państwach, w których technologia broni nieśmiercionośnej została opracowana, konieczne było przeprowadzenie testów na ludziach. Także w Polsce, w związku z wdrożeniem nowej technologii będzie to nieuniknione. Trzeba zatem podkreślić, iż w chwili obecnej, polski system prawny nie uregulował skutecznej ochrony uczestników badań naukowych przed pokrzywdzeniem i wykorzystaniem. Badania naukowe prowadzone na ludziach dzielą się na obserwacyjne i interwencyjne. W tej chwili jedynie badania interwencyjne prowadzone przez lekarzy lub lekarzy dentystów wymagają uzyskania zgody komisji bioetycznej...

str 17.

„Badania skutków biologicznych wysokoenergetycznych impulsów mikrofalowych prowadzone są od lat ...”

str18.

Celami szczegółowymi Programu jest opracowanie

  1. impulsowych dział elektromagnetycznych
  2. mikrofalowej broni obezwładniającej
  3. ….
Portret użytkownika syriues

ktos moze komus dac taki

ktos moze komus dac taki smartgun do reki i przez przypadek bedzie mogl do siebie strzelic lub na odwrot.Zreszta jezeli ktos sie zdecyduje na taki rodzaj klamki,to moze sobie powiedziec do siebie-Jestem gadzeciarzem i programuja mnie bym mial gadzety w soim zyciu i im bardziej jestem zagubiony to tym lepiej sie mna steruje

Portret użytkownika Trak

Bułka z masłem dla

Bułka z masłem dla projektanta. Sam będąc bez pracy zaprojektowałem w 2003 r podobne rozwiązanie imitujące zestaw dla palacza cygar z obcinarką, działającą zapalniczką z dwoma lufami kalibru 5,6 mm. Zleceniodawca, którego o nazwisko nie śmiałem pytać sprawdził dokumentację, nie zlecał prototypu ale zapłacił. Cieszyłem się z zarobku bardzo, bo nie po to tyle lat się uczyłem, aby zasuwać w szklarniach lub na sortowni przesyłek i z trudem zbierać na czynsz. Nie moje małpy, nie mój cyrk - niech się zabijają. Ja tutaj nie mam żadnych perspektyw, aby pracować w zawodzie, któremu się poświęciłem - obcy kraj ta Polska.

Portret użytkownika MiamiVibe

Nie mam nic przeciwko takim

Nie mam nic przeciwko takim wynalazkom, ale mam takie dziwne wrażenie, że trafi to w nieodpowiednie łapy, przynajmniej jeśli chodzi o Europę... kurde teraz to dopiero będzie łatwo o zamach, bo kto będzie się spodziewał grupy kolorowych lub czarnych z takimi  smartphonami.

Portret użytkownika Mojeimię44

Jest sie czego obawiac bowiem

Jest sie czego obawiac bowiem przy takiej cenie, na allegro i eBuy bedzie schodzil jak swierze buleczki ale z drugiej strony moze w kincu poslowie np. Ci w Polsce beda odpowiadac za swoje czyny bo beda sie bac swoich czynow. Skoro na allegro daje sie kupic bezproblemu narkotyki to i na taki pistolecik nie bedzie rady i kazdy bedzie mogl sobie kupic. Wystarczy nazwac go np.dziurkacz do sloniny i kto chce ten znajdzie. Ja tam jestem za tym zeby ci co chca taka bron ja posiadali. Skoro panstwo uwaza ja za owoc zakazany to straci znowu miliony. 1 500 zl kosztuje smartfon ze sredniej polki cenowej wiec i pistolecik bedzie mial wziecie. Np. Wystarczy go nazwac podreczny dziurkacz do betonu no i bedzie schodzil. Co nie mozna miec dziurkacza do betonu przy sobie? Mozna. Dac reklame w tv. nowoczesny dziurkacz do betonu i zejdzie. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj