Na pustyni na granicy Arabii Saudyjskiej i Omanu pojawiło się nowe jezioro

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na pustyni na granicy Arabii Saudyjskiej i Omanu powstało nowe duże jezioro. Prawdopodobnie początek dały mu ulewne deszczcze  z powodu cyklonu Shaheen, który niedawno siał spustoszenie w tej części świata.

Cyklon tropikalny Shaheen zabił cztery osoby, gdy uderzył w Oman z porywistym wiatrem i ulewnymi deszczami. Żywioł zalewał ulice i zpowodował ewakuację z obszarów przybrzeżnych i opóźnienia lotów.

 

Nowe pustynne jezioro prawdopodobnie nie będzie tworem stałym i spodziewane jest jego rychłe zaniknięcie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Piotrek

Arabowie nabyli bo ich stać

Arabowie nabyli bo ich stać najnowsze urządzenia do regulacji pogody z jednego z czterech firm z USA, Rosji, Izraela, Niemiec . Bawią się tym jak dzieci i chyba za dużo mówią odkrywając jak technika w geoinżynierii poszła daleko. Czesi kłamią, że jest problem wody w Turowie NIE MA żadnego problemu dzięki tym nowym urządzeniom. Obecny konflikt to całkowicie sztuczna bańka wykorzystywana politycznie. W innych rejonach świata się cieszą , że mają jeziora tylko w Europie zaczyna powiewać prusaczyzną nieprzychylną dla ludzi.

Portret użytkownika ​euklides

I tyle w kwestii pystynnienia

I tyle w kwestii pystynnienia klimatu. Cieplejsza atmosfera jest zdolna pomieścić więcej wilgoci i przenosić ją na większe obszary. Opisuje to wykres Moliera. To jest prawdziwa nauka, a nie szarlataństwo pato-autorytetów.

Portret użytkownika Quark

Tylko że gdy temperatura

Tylko że gdy temperatura wzrośnie nadmiernie to skraplanie tej pary wodnej ustanie a wraz z tym opady deszczu .  Deszcz pada dlatego , że spotykają się zimne masy powietrza z ciepłymi niosącymi wilgoć . Nie będzie zimnych frontów to i deszczu nie będzie.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Tylko że gdy temperatura

Tylko że gdy temperatura wzrośnie nadmiernie to skraplanie tej pary wodnej ustanie a wraz z tym opady deszczu

Wydaj książkę zatytułowaną "Fizyka oczami pisowskiego dzbana", chętnie poczytam jak wy widzicie świat, bo jest to obraz tyleż przerażający co fascynujący.

Skomentuj