Na plaży w Wielkiej Brytanii znaleziono szkielet ichtiozaura

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/jon.gopsill/posts/10157411122455709

Na plaży w Wielkiej Brytanii odnaleziono przypadkiem pozostałości prehistorycznego gada, który żył na ZIemi około 65 milionów lat temu. Szkielet jest doskonale zachowany i wydaje się, że nie leżał w piasku przez miliony lat.

 

John Gopsill, spacerując ze swoimi psami po plaży w Somerset, odkrył skamieniały szkielet ichtiozaura. Skamienialina gada pochodzi z okresu jury i odkryto ją w strefie pływowej. Psy dosłownie doprowadziły właściciela do tego niezwykłego znaleziska, a następnie przez jakiś czas rzekomo stawały obok dobrze zachowanych szczątek.

 

Pozostałości ichtiozaura, którego długość sięga półtora metra, najprawdopodobniej wyrzucono na brzeg podczas silnej burzy. Znalezisko zostało już zgłoszone pracownikom Muzeum Historii Naturalnej.

 

John Gopsill powiedział prasie, że to nie pierwszy raz, gdy jego zwierzaki odkryły coś niezwykłego na plaży. Wcześniej wielokrotnie przynosili amonity - są to prehistoryczne mięczaki, które wymarły wiele milionów lat temu. Pojawiły się także inne skamieliny, więc właścicielowi psa udało się już zebrać sporą kolekcję.

 

Ichtiozaury wyginęły w okresie kredy. Naukowcom udało się ustalić, że te prehistoryczne gady były żyworodne. Mogły także pływać i rozwijać prędkości w wodzie do 56 kilometrów na godzinę.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Jacek Gajewski

To nie jest po polsku. Czy

To nie jest po polsku. Czy mógłby Pan - zamiast stosować tryb automatu - przejść z języka rosyjskiego na język polski. ?Stosuje Pan składnię z okolic Moskwy. To strasznie drażni. Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj