Na plaży w Mielnie zauważono morsa. To pierwszy mors na Morzu Bałtyckim w historii!

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Plażowicze w Mielnie byli zszokowani gdy zobaczyli wielkie cielsko ogromnego morsa.To pierwszy taki przypadek w historii kraju i prawdopodobnie pierwszy udokumentowany mors na Bałtyku.

Mors jest dużym drapieżnikiem morskim, odpoczywającym na krach lodowych między polowaniami. Z tego powodu odpowiednim siedliskiem dla tego gatunku.są wody i brzegi Arktyki oraz Morza Beringa a nie Bałtyk.

 

Według Niemieckiego Muzeum Morskiego morsy żyją głównie w rejonach polarnych Atlantyku i Pacyfiku. Tylko sporadycznie obserwuje się zwierzęta na Morzu Północnym lub w cieśninie Skagerrak. Jednak istnieją również obserwacje u wybrzeży Hiszpanii.

 

Jest to prawdopodobnie pierwsze wystąpienie morsa na Morzu Bałtyckim. Naukowcy podejrzewają, że zwierzę, które trafiło na plażę pod Mielno, to ten sam mors, który tydzień temu widziano na plaży niemieckiej wyspy Rugia. Zwierzęciem zainteresowali się naukowcy z miejscowego muzeum morskiego. Michael Dehne, badacz ssaków morskich, zidentyfikował osobnika jako młodą samicę morsa.

 

Na zdjęciach z okolic Mielna samica wygląda na wychudzoną.

Pojawienie się morsa na polskim wybrzeżu to wciąż wielka tajemnica. Jednym z głównych pytań jest to, jak samica morsa radzi sobie z jedzeniem. Morsy jedzą to, co jest na samym dole. Są to bezkręgowce - na przykład mięczaki, ślimaki i rozgwiazdy. Od czasu do czasu poluje na skorupiaki i większe ryby.

@zmianynaziemi Na plaży w Mielnie zauważono morsa #dlaciebie #ciekawostki #wakacje #Mielno ♬ dźwięk oryginalny - ZmianynaZiemi

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

moim zdaniem jeśli takie coś

moim zdaniem jeśli takie coś ma miejsce tzn. że ucieka ze skażonego środowiska wodnego lub przemieszcza się z musu za pożywieniem bo skażenie wybiło już tam jego naturalny pokarm. 

To samo można zaobserwować z ptactwem nadmorskim - wszystko prawie opuściło swoje naturalne tereny przy morzu i poleciało sobie dość daleko od morza i wcale nie myśli sobie wracać nad morze - takie mewy to ostatnio kupel widział zwyczajnie polują na gołębie... 

Myślę że to są kolejne naoczne efekty od tego o czym informuje ten pan 

https://www.youtube.com/channel/UCwEPauBO9KHdKXX8YejpRLA/videos

https://youtu.be/2mC5BFjRHyE (cała prawda w jednym odcinku - można sobie włączyć tłumaczenie jak ktoś nie rozumie.) 

 

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika ARTUR

Mors to proste drapieżne i

Mors to proste drapieżne i niebezpieczne dla człowieka zwierzę , ogólnie służy jako pożywienie w krajach dalekiej północy ale jedynie dla tych co potrafią go upolować , tłuszcz zawiera dużą ilość minerałów i witamin potrzebnych do przeżycia w czasie nocy polarnej a skóra może być użyta na buty i ubranie lub do budowy części dachowej przy igloo . 

Portret użytkownika syriues

Postrach Baltikum,czy moze

Postrach Baltiku,czy moze pupilek do dokarmiania frytkami.o jaki ladny ,niech sobie zje,zostanie na zime ,a potem zdechnie na jakies choroby oferowane przez nierządnice

Zlapac w siatkę i kutrem do szwedzkiego kutra,a ten do norweskiego i sprawa załatwiona.

Zanim nierządnica bedzie chciała cos zrobic,powtórzę jezeli bedzie chciała, to przecież ustawę muszą nierządną rozpisać, a zatem morsa za 100 000 PLN bedzie mozna przewieźć, oczywiście za pomocą opłacanych przez składki motorowek przybrzeżnych albo najlepiej promem,wtedy oomus wpadnie z nierzadu 100 000 i kupi sobie wille ,albo wydyma parę nierządnic.

I tak właśnie w tym świecie zaklamanej nierządnicy nic się powiedzie zgodnie z harmonogramem ponieważ taki ow nie istnieje.

Moze zostawmy morsy,to moze zjedzą jakiegos przypadkowego członka lozy nierządnicy i na coś sie nada.

Portret użytkownika KittySlayer

Jeżeli jej nie odłowią i

Jeżeli jej nie odłowią i wypuszczą w rejonach gdzie żyją morsy, to czeka ją u nas śmierć głodowa, bo Bałtyk nie oferuję za dużo 
pożywienia.
A odłowienie i wypuszczenie pani mors w rejonach dalekiej północy to z kolei są niemałe koszty i do tego potrzeba politycznej decyzji i nie leży to w gestii jakiegoś urzędasa pierdzącego w stołek (brak mocy decyzyjnej) i liżącego dupy wszystkim komu się tylko da i aby  się to opłacało.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Trup

Wszystko prawda co piszesz -

Wszystko prawda co piszesz - ale dla żartu napiszę że jak tyle są w stanie nazbierać na żydostwo ukrainskojęzyczne głupie bezmyślne p0000laczki jeżdzące z czerwonymi błyskawicami na swoich prywatnych autach to niech tam w Mielnie idą do smażalni ryb i kupią dziennie mu ze 40 dorszy tych co jeden płat kosztuje 5 dyszek a może już 8 dyszek, bo 5 dyszek to było rok temu... 

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Q

Podobnie robili niektórzy

Podobnie robili niektórzy "spragnieni" paliwa kierowcy na pewnej stacji, która nie mając pobliskiej konkurencji bez skrępowania podnosiła ceny paliwa. I dziś cena benzyny "cudownie" się obniżyła o 12 gr. (było 8.11 a jest 7.99 zł) - nic tak nie koryguje zapędów jak spadek obrotów. 

Skomentuj