Na plaży w Australii utknęło 150 wielorybów. Uratowano tylko 15 z nich

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W piątek rano w południowo-zachodniej części Australii zaobserwowano na plaży około 150 krindwali krótkopłetwych. Zwierzęta te narażone były na pewną śmierć, lecz ratownicy zdołali uratować niektóre z nich. Naukowcy nie potrafią wyjaśnić tego zjawiska.

 

Grindwale krótkopłetwe zostały wyrzucone na brzeg w Zatoce Hamelin, około 10 km na północ od miasta Augusta w stanie Australia Zachodnia. Operacja ratunkowa była poważnie utrudniona przez warunki na morzu.

Ratownicy w pośpiechu próbowali je dostarczyć z powrotem do wody. Niestety przeważająca większość delfinowatych zmarła – przeżyło tylko 15 osobników. Jednak gdyby nie pomoc ze strony człowieka, wszystkie zwierzęta podzieliłyby smutny los.

Naukowcy nie mają pojęcia dlaczego grindwale wypłynęły na plażę. Zwykle w takich sytuacjach wskazuje się na możliwe problemy z nawigacją oraz chorobą, ale także na działalność człowieka na morzu czy zjawiska naturalne, takie jak trzęsienia ziemi. Jednak uczeni nie są w stanie wskazać na przyczynę tego zjawiska. Ciekawostką jest, że dokładnie 9 lat temu w tym samym miejscu utknęło ponad 70 grindwali – niestety wszystkie zginęły.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Korale koloru koralowego

Do tych ktorzy uwazaja sie za

Do tych ktorzy uwazaja sie za wladcow Swiata. Zamiast zjednoczyc sie we wspolnych badaniach naukowych zajrzec w najdalsza glebie oceanow ,skoncentrowac sie na stworzeniu aparatury potrzebnej do badan i ochrony srodowiska pokazac filmy i wyniki zwyklym ludziom ,to wola robic pokazy sily i smiertelnego zagrozenia. Na ile sposobow chcecie nas usmiercic? Za niewinne stworzenia kara was nie minie.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika zoilk

Sonar nie sonar, na świecie

Sonar nie sonar, na świecie zachodzą dziwne zmiany. Nagłego padania ptactwa i innych gatunków które przez "przypadek" gina w niejasnych okolicznościach lub jak w tym przypadku osiadaja na lądzie i umierają jest coraz więcej.

Skomentuj