Na plaży jeziora Michigan znaleziono wiele martwych wiewiórek

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Miejscowi są już przyzwyczajeni do tego, że raz na kilkadziesiąt lat na plaży jeziora Michigan można znaleźć wiele martwych wiewiórek. Do dziś biolodzy nie potrafią wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje i jakie są przyczyny śmierci tych stworzeń. W ciągu ostatnich kilku dni na plaży znaleziono ponad sto martwych zwierząt.

 

Odwiedzający Grand Haven Beach, położoną nad jeziorem Michigan, widzieli w ostatnich dniach niezupełnie przyjemne zjawisko. Wiewiórki, które niedawno zmarły, można znaleźć wzdłuż plaży. Martwe zwierzęta są zbierane codziennie, ale fale wyrzucają nowe ciała, więc proces należy powtarzać regularnie. W tej chwili eksperci policzyli ponad setkę nieżywych gryzonii. Na razie funkcjonuje w obiegu tylko kilka wersji, które mogą wyjaśnić, co się stało, ale niekoniecznie są poprawne.

 

Jedna wersja mówi, że wiewiórki razem z jakiegoś powodu postanowiły przenieść się na drugą stronę Grand River, która wpada do jeziora Michigan w jej południowo - wschodniej części. Najprawdopodobniej w ten sposób zwierzęta chciały dostać się do parku Grand Haven.

 

Eksperci sugerują, że to zachowanie było spowodowane nieuchronnym nadejściem chłodów. Wiewiórki prawdopodobnie zaopatrywały się i szykowały do zimy. W lesie z jakiegoś nieznanego powodu mogło zabraknąć im jedzenia, więc postanowiły poszukać innego miejsca do życia. Warto zauważyć, że wiewiórki pływają całkiem dobrze, ale tym razem nie miały szczęścia.

 

W minionym stuleciu rzadko znajdowano w tym miejscu ogromną liczbę nieżywych wiewiórek. Zjawisko to do dziś nie ma absolutnie żadnego oficjalnego wyjaśnienia. Biolog Nick Keleis próbował uspokoić przestraszonych mieszkańców. Dodał, że zdarzyło się to już w przeszłości i wkrótce się skończy.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj