Na plażę w Meksyku fale wyrzuciły rybę, której pojawienie się zapowiada trzęsienie ziemi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Czterometrowy wstęgor królewski został wyrzucony na plażę w Meksyku. Do zdarzenia doszło w zatoce Pahilingu w Baja w La Paz. Odkrycie wywołało poruszenie wśród okolicznych mieszkańców.

 

Uważa się, że pojawienie się tych ryb jest zapowiedzią trzęsienia ziemi. Ta konkretnie została znaleziona przez inżyniera akwakultury Fernando Cavalina i jego przyjaciela.

 

Przed katastrofalnym trzęsieniem ziemi w Japonii w 2011 r., w okresie od grudnia 2009 r. do marca 2010 r., w „Kraju Kwitnącej Wiśni” często znajdowano na plażach te ryby. Powszechnie uważa się to za znak, zwiastun trzęsienia ziemi.

 

Dało to nawet początek mitowi, że jest to „ryba trzęsienia ziemi”, która pojawia się przed dużymi kataklizmami. Nie ma naukowych dowodów na to, że te gigantyczne wstęgorze mają cokolwiek wspólnego z trzęsieniami ziemi, ale to nie ma wpływu na zmianę przekazu na temat tych stworzeń.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj