Na nocnym niebie pojawią się wielkie świecące billboardy reklamowe

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Vimeo

Wszechobecne reklamy stały się plagą naszych czasów. Jednak w Rosji, mieszkańcy już wkrótce będą musieli je oglądać nawet na nocnym niebie. Lokalna firma zamierza wysłać na orbitę wielkie świecące billboardy, które będą łatwo dostrzegalne z powierzchni naszej planety.

 

Firma StartRocket planuje rozmieścić na orbicie miniaturowe satelity, tzw. cubesat, które nocą będą wyświetlać loga znanych korporacji. Wyobraźmy sobie tylko, że McDonald's, KFC lub Coca-Cola będą się reklamować z poziomu orbity. Czy może być coś bardziej irytującego?

Lider projektu, Wład Sitnikow uważa, że świecące billboardy na nocnym niebie są następnym logicznym krokiem w świecie reklam. Firma StartRocket chce umieścić miniaturowe satelity do 2020 roku. Pierwsze reklamy mają być widoczne na rosyjskim niebie najpóźniej w 2021 roku.

 

Satelity te będą znajdować się na wysokości 400-500 km i będą świecić tylko przez kilka minut. Tak przynajmniej ma wyglądać początek tej mało fascynującej działalności.

Eksperci wskazują, że orbitalne billboardy są jak najbardziej możliwe do wykonania pod względem technicznym, lecz sprawa wygląda znacznie gorzej od strony prawnej. Co więcej, reklamy tego typu będą zanieczyszczać nocne niebo światłem, co na pewno zirytowałoby naukowców i amatorów nocnego nieba. Z drugiej strony, komercjalizacja przestrzeni kosmicznej niestety jest nieunikniona.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Joker

Ale ze niby jest to jakaś

Ale ze niby jest to jakaś ochrona przed asteroidami ? Smile zasmiecimy sobie przestrzeń dookoła globu tak że wszystkie te kamienie będą się odbijać od reklam Smile gorzej jak to wszystko spadnie nam na głowę i gruz i to kolorowe zelastwo Smile artykuł dobry. Wkurza tylko to że ktoś wpadł na taki pomysł. Czasem leci jakiś program w którym jest pokazane jak bardzo zasmiecilismy nasza.planete. Na ziemi i tam trochę wyżej. Teraz ktoś wpada na pomysł jak dołożyć trochę śmieci na orbitę Wink z czasem loty w kosmos też mogą być utrudnione. Reklama nowo otwartej strzelnicy Smile latająca tarcza z numerem telefonu i adresem e-mail. Nadlatuje wahadlowiec i w sama dziesiątkę Smile był tez pomysł by jakaś rzeźbę na orbitę wysłać. To juz lata? Czy dopiero będzie? Powinni być ludzie którzy z miejsca odrzucają głupie pomysły i puszczają dalej tylko te które chociaż trochę mają sens. A może by tak wysłać reklamę na orbitę? Buda leszczu. Nie przychodź do pracy pod wpływem Smile

Portret użytkownika Blupa Dada ❗

Głupia reklama to antyreklama

Problemem nie jest zatrzęsienie reklam, tylko zły placement. W większości widzimy reklamy które nas guzik interesują. Należy także odróżniać szyldy od reklam. Jak idę ulicą, to ja chcę widzieć, że tu jest pizza, a tam ksero bo inaczej bym się błąkał w poszukiwaniu tego co chcę znaleźć i tracił czas.

Co do Coca Coli na niebie - to miło, że jeszcze ktoś lubi klasykę.

--

pzdr

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika euklides

Reklama żeby miała sens musi

Reklama żeby miała sens musi być skuteczna. Korporacja nie zapłaci za reklamę, która nie zwiększy sprzedaży. Problem jest taki, że 80% niewolników ziindoktrynowanych przez państwo, tego typu reklama się podoba. Tak są tresowani aby podobało im się to co jest reklamowane i modne. Gdyby ludzkość była bardziej rozumna to potraktowałaby tego typu reklamę jako antyreklamę, bojkotując zakup produktów reklamującej się w ten sposób korporacji. Nikt by się więcej w ten sposób nie reklamował. Niestety ludzie lubią kiedy wciska się im kit.

Portret użytkownika SurvivorMan

Niestety, tu nic nie pomoże

Niestety, tu nic nie pomoże rozpędzanie chmur... Reklama będzie na orbicie Ziemi, a więc będzie ją okrążała określoną trajektorią i koniecznie z pierwszą prędkością kosmiczną jak każdy inny naturalny czy sztuczny satelita i nie ma możliwości by wisiała nad Rosją.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj