Na niebie nad Minnesotą w USA zaobserwowano upadek meteora

Kategorie: 

Źródło: Amerykańskie Towarzystwo Meteorytowe (AMS)

Jasna kula ognia przetoczyła się po niebie nad Minnesotą 9 maja 2021 roku, około godziny 08:03 czasu uniwersalnego. Zdarzenie trwało zaledwie kilka sekund, po czym obiekt rozpadł się na fragmenty.

Amerykańskie Towarzystwo Meteorytowe (AMS) otrzymało 39 raportów. Do wczesnych godzin porannych w poniedziałek zgłoszenia docierały od świadków z Minnesoty, Północnej Dakoty, Południowej Dakoty i Wisconsin. Nagrania z tego przelotu, zostały udostępnione na oficjalnym profilu Youtubowym AMS.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Esteban

Myślałem, że indolencja jest

Myślałem, że indolencja jest fomeno Inżynieria i Marcina, ale widać cała "redakcja"znz cierpi na elementarne braku w edukacji. Kolego/kolezanko, jeżeli "coś" dotarło do Ziemi, wówczas o takim obiekcie mówimy per METEORYT!  Z meteorem mamy do czynienia, gdy tylko otrze się o ziemską atmosferę, lub znajduje się po za nią.  Nie próbuje nawet odgadnąć czy ogół "redaktorów " zdała maturę, gdzie ją zdawała i kto ją za nich pisał.

Skomentuj