Na niebie nad Kanadą pojawiło się „oko Boga” 

Kategorie: 

Źródło: Internet

W kanadyjskiej prowincji Manitoba, mieszkańców kanadyjskiego miasta Brandon zaskoczyło dziwne halo słoneczne, które wielu świadkom przypominało obserwujące oko znane z symboliki sakralnej i masońskiej.

 


To niesamowite zdjęcie zostało wykonane pod koniec kwietnia w Brandon. Pojawiła się tam ogromna świetlista aureola widoczna wokół słońce. Tym razem wyglądała jak ogromne oko, co zdaniem obserwujących wywołało niesamowite wrażenie.

Halo słoneczne pojawia się wokół tarczy słonecznej, gdy drobne kryształki lodu w atmosferze załamuje światło słoneczne. Halo jest zazwyczaj związane z obecnością chmur typu cirrus znajdujących się w górnej troposferze na wysokościach od 5 do 10 km. 

Niekiedy halo słoneczne można zobaczyć podczas dziennych lotów samolotami pasażerskimi. Po prostu na pewnej wysokości jest to zjawisko czestsze, ale na powierzchni ziemi zdarza się rzadziej i występuje przeważnie w obszarach polarnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Piotrek

Bóstwa solarne puściły oczko

Bóstwa solarne puściły oczko do swoich  wyznawców .

 

P.S.

Przyjdzie czas,  kiedy prawdziwy i jedyny Bóg  położy kres bogom solarnym oraz ich wyznawcom , jak to ongiś już uczynił w Egipcie .

Hostia również się nie ostoi......

 

 

Skomentuj