Na niebie nad Hiszpanią, zaobserwowano upadek jakiegoś obiektu z kosmosu

Kategorie: 

Źródło: SMART

Bardzo jasna kula ognia została zarejestrowana nad południową Hiszpanią 15 września 2021 roku. Przelot trwał zaledwie 8 sekund i były widziany niemal w całym kraju. Kula ognia, pojawiła się na wysokości około 91 km nad prowincją Badajoz i skierowała się na północny zachód. Jej lot, zakończy się na wysokości około 22 km.

Wstępna analiza przeprowadzona przez badacza projektu SMART, dr. José M. Madiedo z Instytutu Astrofizyki Andaluzji, wskazuje że meteoryt nie został całkowicie zniszczony, a niewielka jego część, mogła dotrzeć do powierzchni Ziemi. Wydarzenie zostało zarejestrowane w ramach projektu SMART Southwest Europe Meteor Network (SWEMN) ze stacji obserwacyjnych meteorytów w obserwatoriach Calar Alto (Almeria), Sierra Nevada (Granada), La Sagra, La Jita i Sewilla.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj