Na Morzu Południowochińskim mogło dojść do podwodnej eksplozji jądrowej

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Od kilku dni w Internecie rozprzestrzenia się teoria spiskowa zakładająca, że na Morzu Południowochińskim wystąpił podwodny wybuch jądrowy. Miało do tego dojść na morzu, pomiędzy Filipinami a Wietnamem.

 

Oficjalnie nadal nic nie wiadomo, ale pojawiają się doniesienia, że system boi sygnałowych, które mają zapewnić system ostrzegania przed tsunami, zareagował na jakieś wydarzenie, które wywołało lokalne fluktuacje. Zidentyfikowano je jako skutek podmorskie eksplozji.

 

Według wskazań systemów montorujących, podwodna eksplozja była potężna i miała energię odpowiadającą 10 do 20 kiloton trotylu. Oznacza to, że było to porównywalne z bombą atomową zrzuconą na Hiroszimę. Być może z tego powodu pojawiły się sugestie, że doszło do podwodnej eksplozji jądrowej, na przykład przypadkowego zdetonowania głowicy jądrowej znajdującej się na chińskim okręcie podwodnym.

Pojawiły się też doniesienia wskazujące na to, że akurat w obszarze zanotowania anomalii znacznie skoczyły odczyty skażenia radioaktywnego. Wiele osób wskazuje to jako dowód na to, że na Morzu Południowochińskim doszło do poważnego incydentu jądrowego, który jest ukrywany przed opinią publiczną.

 

Obecnie najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że 21 listopada bieżącego roku, w obrębie Morza Południowochińskiego doszło do eksplozji chińskiej łodzi podwodnej o napędzie atomowym. Nie wiadomo co uległo awarii, ale wiadomo, że propagacja skażenia wskazuje na poważny incydent nuklearny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Abbasadore

Bardzo małe te promieniowanie

Bardzo małe te promieniowanie wykryli - 0,24 mikro silverta - u nas poziom tła jest około 0,09-0,12, na wysokości przelotowej samolotu 1,5-2,5 mikro silverta. W Tajlandii jak mierzyłem to było około0,18 - 0,20 poziom tła

Portret użytkownika Kwazar

Na jakimś głownianym portalu

Na jakimś głownianym portalu przeczytałem:

Szpieg, który zatrząsł Chinami. ( co najwyżej to zdrajca i to głupi zdrajca)

Skala jest przerażająca ? Spoko ale nic z tych rzeczy.Do rzeczy jedak. 

Władze Chin od lat infiltrują i działają od wewnątrz na szkodę systemów demokratycznych w Hongkongu i na Tajwanie. Takie informacje przekazał Australijskiej Organizacji Bezpieczeństwa i Wywiadu (ASIO) szpieg Państwa Środka, który uciekł z kraju i stara się o azyl polityczny....Ten zdrajca sie stara o azyl ? Najzabawiniejsze jest to :

na szkodę systemów demokratycznych w Hongkongu i na Tajwanie.Czyli jakich ?! CIA jankowych zbrodniarzy ?  

Skomentuj