Na Morzu Północnym znaleziono okręt podwodny z I wojny światowej z martwą załogą

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - źródło: Flickr/Paul Townsend/CC BY-NC 2.0

Gazeta De Standaart podała, że na Morzu Północnym na zachodzie Belgii, w pobliżu portu Ostenda, znaleziono niemiecki okręt podwodny o długości 27 metrów i szerokości 5 metrów z czasów pierwszej wojny światowej, rzekomo z ciałami załogi.

 

Okręt podwodny znajduje się na głębokości około 30 metrów. Jego dokładna lokalizacja nie jest podana do publicznej wiadomości, więc amatorzy przygód niewiele zdziałają. Istnieje obawa, że mogliby co najwyżej uszkodzić znalezisko.

 

O odkryciu poinformowali na wspólnej konferencji Carl Decaluwé, prezydent belgijskiej prowincji Flandria Zachodnia i badacz Thomasa Termote. Według nich, jest to jedenasty wrak łodzi podwodnej, który znajduje się w wodach terytorialnych Belgii. Z wszystkich znalezisk ten obiekt jest najlepiej zachowany.

„Na takich jednostkach przebywało zazwyczaj 22 członków załogi”- powiedział Decaluwé. Naukowcy wierzą, że ciała marynarzy wciąż są w środku. „Wszystkie luki są zablokowane. Oznacza to, że łódź nie była przez nikogo wcześniej penetrowana, a 23 martwe osoby nadal tam tkwią" - powiedział.

Najbardziej uszkodzony jest nos okrętu. Oprócz tego znaleziono także dwie torpedy leżące oddzielnie obok wraku. Przyczyny katastrofy są nieznane, ale charakter uszkodzenia na dziobie może oznaczać, że łódź wpłynęła na minę. Naukowcy uważają, że jest to łódź podwodna UB-II, która została zbudowana w latach 1915-1916 i mogła zanurzać się na głębokość około 50 metrów (ale równie dobrze może to być US-27, UB-29 lub UB-32). Dotychczas odnaleziono wraki 15 z 19 niemieckich okrętów, pływających w okolicach Flandrii. Znalezisko pomoże wyjaśnić los 23 osób, które uważane są za zaginione.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Bee

Tak ciekawy news...gratuluje

Tak ciekawy news...gratuluje w koncu, ze ceta zaczyna dzialac, gmo samo zdrowia pelna para prawdopodobnie bedzie do nas sie usmiechac...

Dzis polecam sting i eric clap. ,,Probably me" ...no bo wiecie, ten tego, fajnie gdyby policmajstry zaczely w koncu łapać tych naprawde złych, a nie biednych i wystraszonych rodzicow z noworodkiem...mi sie podobali z ,,Zabojczej broni.." tacy rodzinni....

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Przyzwyczajaj się bo będzie

Przyzwyczajaj się bo będzie tylko gorzej, nie ma co do tego wątpliwości. Zresztą taki sam poziom kalectwa prezentuje Interia, (na inne nawet nie patrzę bo są tragiczne) więc to już tylko kwestia czasu jak kalectwo stanie się normą.

Skomentuj