Na Morzu Kaspijskim nastąpiła potężna eksplozja podwodnego wulkanu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W niedzielę na Morzu Kaspijskim zaobserwowano potężną eksplozję, a niektóre źródła początkowo sugerowały, że może to być związane z pobliską przybrzeżną platformą wiertniczą. Chociaż oficjalna przyczyna wybuchu nie została jeszcze ustalona, ​​Ministerstwo Ekologii Azerbejdżanu twierdziło, że eksplozja mogła być spowodowana erupcją podwodnego wulkanu.<--break->

Założenie, że eksplozja mogła mieć coś wspólnego z platformą wiertniczą wydawało się bardzo logiczne. Jednak ta hipoteza została później zdementowana przez Państwową Kompanię Naftową Republiki Azerbejdżanu, która wydała oświadczenie, że na platformach morskich nie odnotowano żadnych wypadków.

„Na platformach wiertniczych i obiektach przemysłowych pod bezpośrednią kontrolą SOCAR nie doszło do wypadków, a prace trwają jak zwykle. Jeśli pojawią się dodatkowe informacje, poinformujemy o tym opinię publiczną” – podała spółka.

Ministerstwo Ekologii tego kraju poinformowało, że incydent jest badany, a wstępną przyczyną jest erupcja wulkanu. Filmy krążące w Internecie pokazują gwałtowną eksplozję w morzu, płomienie i dym unoszący się z wody. 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika biatel

Zabrakło jednego słowa

Zabrakło jednego słowa "błotnego". Wikipedia: "Wulkan błotny – wzniesienie w kształcie stożka lub bardzo płaskiej kopuły z kraterem, utworzone w miejscu wydobywania się na powierzchnię błotnistej mieszaniny wody, iłu, piasku itp. Wulkany błotne nie są związane z wulkanami lawowymi."

Portret użytkownika nieznany

...jak wybuch wulkanu, skoro

...jak wybuch wulkanu, skoro to podwodny wulkan?!, chyba że stożek wystawał ponad wodę, albo sama woda się zapaliła...

no ale myślmy rozsądnie, Wulkan to raczej mało prawdopodobne, już nie wiedzą jaki kity ludziom wciskać.

Skomentuj