Na Morzu Bałtyckim w pobliżu Łotwy zauważono delfina

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

W czwartek 10 stycznia br. w wodach portu Liepaja pojawił się pływający delfin. Przedstawiciele Specjalnej Strefy Ekonomicznej Liepaja relacjonowali to wydarzenie na portalach społecznościowych, pisze TVNET.

 

Różne gatunki delfinów i wielorybów czasami wpływają do Morza Bałtyckiego. Trzy lata temu delfin został zauważony u wybrzeży Niemiec w porcie w Kilonii, a w sierpniu 2015 roku wczasowicze w Kłajpedzie ujrzeli kilka delfinów „tnących” przybrzeżne fale. W Morzu Bałtyckim obserwowano już szesnaście gatunków delfinów, ale rzadko jakiekolwiek pojawiają się na Łotwie. Częściej spotyka się je przy polskim wybrzeżu.

 

Według archiwum LETA, w październiku 2003 r. najmniejszy przedstawiciel gatunku, czyli morświn, wpadł do sieci rybackich w Zatoce Ryskiej dwa kilometry od północnego molo Dźwiny. Wtedy zoolog Valdis Piłat powiedział, że to był pierwszy znany przypadek w dwudziestym pierwszym wieku. W 1993 r. taki samo stworzenie dostało się do sieci rybackich w Lipawie, a w 1974 r. w okolicach Roi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Skomentuj