Na Malcie odkryto zmutowane karaluchy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Mieszkańcy Malty wszczęli alarm, że na wyspie pojawiły się karaluchy, które mnożą się w zawrotnym tempie. Warto zauważyć, że po raz pierwszy o mutantach karaluchach informowali pracownicy kopalni Glamorgan w Wielkiej Brytanii. Nietypowe karaluchy mają białe oczy, dłuższe wąsy i krótsze ciała.

 

Naukowcy dodają, że stworzenia należą do gatunku Periplanetaamericana. Przez dziesięciolecia nikt ich nie widział, tj. od czasów odkrycia w brytyjskiej kopalin. Teraz pojawiły się ponownie i tylko na razie na Malcie na cmentarzu Addolorat w Paoli.

 

Owady zostały zauważone przez Arnolda Schiberrasa. Mężczyzna natychmiast zwrócił uwagę na różnice. Stworzenia wyglądają nieco inaczej niż zwykłe karaluchy i na pewno szybciej się poruszają.

 

Według ekspertów zmutowane stworzenia są bardziej wytrwałe, więc mogą w przyszłości zająć miejsce swoich zwyczajnych krewnych. Nastąpi naturalne zastąpienie starego gatunku nowym. Mutanty zmuszają resztę do opuszczenia siedlisk.

 

Trudno powiedzieć, jak karaluchy dostały się na Maltę. W sumie w jednym grobie zaobserwowano sześć samców i dwie samice. Karaluchy o białych oczach są prawdopodobnie całkowicie ślepe. Może to wynikać z faktu, że były przystosowane do życia w kopalni.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika freelancer

Oto niektóre z cytatów (s

Oto niektóre z cytatów (s)tallina:

"Nietypowe karaluchy mają białe oczy, dłuższe wąsy i krótsze ciała."

"Stworzenia wyglądają nieco inaczej niż zwykłe karaluchy i na pewno szybciej się poruszają."

"zmutowane stworzenia są bardziej wytrwałe..."

"Karaluchy o białych oczach są prawdopodobnie całkowicie ślepe."

Jebłem...(nie wiem jak Wy).

Innemedium kontratakuje!!!

 

Fairy feller's master stroke.

Portret użytkownika Kmieć

Daleko tam szukać... na

Daleko tam szukać... na Malcie...
W moim polskim regionie (z okolic skąd Pawlaka kot pochodził) nadaje Lodzman Stadt Radio - Żydowski Głos w Polskim (jeszcze) Domu. Tam dopiero się tego naplęgło...

P.S. A niespełna 30 lat temu było to "Polskie Radio Łódź" Sad

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Skomentuj