Na Madagaskarze pojawił się głód - miejscowi jedzą glinę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na dotkniętym suszą południowym Madagaskarze aby poradzić sobie z głodem ludzie są zmuszeni wypychać brzuchy białą glinką zmieszaną z owocami tamaryndowca. Ponad rok bez deszczu doprowadził mieszkańców na skraj głodu. 

 

Podstawowe produkty, takie jak owoce kaktusa, nie mogą rosnąć z powodu suszy. Mieszkańcy dotknietego głodem regionu twierdzą, że gdyby mieli coś do jedzenia to nigdy nie jedliby gliny, ale to jedyna metoda, aby ciągle nie czuć głodu. 

 

W okolicznych wioskach wciąż ludzie umierają z głodu. Są dzieciątki ofiar. Wiele z nich to dzieci. Nie którzy jedzą dwa razy w tygodniu. Mieszanka gliny i tamaryndowca jest szczególnie trudna do strawienia dla dzieci. Według Światowego Programu Żywnościowego (WFP) takie "jedzenie" często powoduje wzdęcia. Agencja ONZ stwierdziła, że ​​połowa populacji regionu południowego na Madagaskarze, pilnie potrzebuje pomocy żywnościowej. 

 

Sytuację pogarsza epidemia koronawirusa. Ludzie nie mogli opuścić swoich domów z powodu samoizolacji. Taksówki, autobusy, ciężarówki, które woziły ich do pracy, przestały się poruszać z powodu kwarantanny, a ludzie byli zamykani w domach. Rosnący brak bezpieczeństwa i kradzieże żywego inwentarza zaostrzyły ubóstwo i skomplikowały pomoc dla ludzi głodujących w tym regionie świata.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maggi

Nikt nie jest zainteresowany

Nikt nie jest zainteresowany żeby zorganizować tych ludzi tak żeby chociaż wyprodukowali dla siebie żywność, albo oni sami nie mają ochoty nic robić i tylko czekają na owoce z kaktusa. Daniny i transporty żywności nie rozwiązą tego problemu. Kto ma na nich pracować ?

Portret użytkownika DziadBezMaski

A ten wielki filantrop bil

A ten wielki filantrop bil gutes przeobrzydliwie bogaty typ, skurwensyn chleba i wody to hujoza nie da ale z zastrzykiem zdrowia to by zaraz tam był. Banda bogaczy stukniętych czubów pławi się w luksusach a tam dzieciaki nie maja co do gęby włożyc i zwykłe biedaki składaja się na jaką kolwiek pomoc, to w takim razie huj z takim światem i jego nowoczesnościa jebać to.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Teraz ONZ udaje zatroskanych

Teraz ONZ udaje zatroskanych o mieszkańców Madagaskaru, a tak naprawdę oni sami do spółki z tamtejszą władzą doprowadzili ten kraj na skraj katastrofy. Wszystko przez chemtrails, utylizację zwierząt i rujnowanie gospodarki kolejnymi "obostrzeniami". Obawiam się, że niedługo przez ich chore plany na całym świecie będzie klęska głodu.

Portret użytkownika malina

 

 

 

 Rozumiem że kraj i jego mieszkańcy znaleźli sie w tragicznym położeniu.  Na zdjęciu liczę 6-kę dzieci i żadnych mozliwości ich wyżywienia, tylko bezradność  w oczach tej kobiety. 

W stanie wojennym u nas była żywność na kartki i jakoś dla każdego wystarczało, nikt nie umarł z głodu. Liczę na to  że w kolejnym SW który właśnie się nam szykuje nie będzie gorzej.

 

 

 

Strony

Skomentuj