Na Luksemburg uderzyło tornado, które wyrządziło poważne zniszczenia

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W piątek wieczorem, rzadkie tornado nawiedziło południowo-zachodnią część Luksemburgu. Żywioł zostawił po sobie spustoszenie i zranił 19 osób. 2 osoby są w ciężkim stanie.

 

Tornado totalnie zaskoczyło mieszkańców gmin Käerjeng i Pétange, położonych w pobliżu granicy z Belgią i Francją. Potężny wiatr, dochodzący do 128 km/h, powalał drzewa i niszczył dachy budynków. Władze ustaliły, że gwałtowne zjawisko meteorologiczne uszkodziło łącznie około 160 budynków, a 100 mieszkań jest doszczętnie zniszczonych.

Tornado zostawiło po sobie ślad zniszczeń o długości nawet sześciu kilometrów, lecz nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych. Straty materialne odnotowano również we francuskim departamencie Meurthe i Mozela oraz w niemieckich krajach związkowych Badenia-Wirtembergia, Nadrenia-Palatynat i Saara. Wyjątkowo silny wiatr zaskoczył również mieszkańców i turystów w Amsterdamie, gdzie odnotowano niewielkie uszkodzenia budynków.

 

Tornada w Europie nie występują tak często, jak w Stanach Zjednoczonych, które każdego roku muszą walczyć z potężnym żywiołem. Jednak zjawiska tego typu na naszym kontynencie również bywają niebezpieczne. W listopadzie 2016 roku, tornado uderzyło w Rzym, powodując śmierć dwóch osób, wywołując zniszczenia i powódź.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Nie zdziwiłbym się gdyby te

Nie zdziwiłbym się gdyby te wszystkie pogodowe niespodzianki łącznie z suszą były sztucznie wywołane przez jakichś cwaniaków od geoinżynierii celem "przykręcenia śruby" zwykłym ludziom aby łatwiej było ich przekonać do przyjęcia NWO.

Portret użytkownika Max 1983

Nie to po prostu żywioł który

Nie to po prostu żywioł który uderzy raz tu raz tam, a gdyby dopatrywać się w każdym takim zdarzeniu"nagrody"za coś, to masz codziennie jakąś nagrodę w jakims miejscu świata.A za legalizację marihuany to powinno u nich słoneczko świecić przez pełny rok i przyjemne 25 stopni z lekkim wiaterkiem.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Skomentuj