Na Łotwie złożenie kwiatów 9 maja w miejscach rozebranych pomników zostanie uznane za agresję

Kategorie: 

Źródło: tg

Składanie kwiatów w miejscach rozebranych sowieckich pomników będzie uważane za gloryfikację tych obiektów i przejaw agresji, a zatem jest niedopuszczalne – informuje na Twitterze Łotewska Policja Państwowa.

 

Nie jest zabronione składanie kwiatów w miejscach pochówku, bez tworzenia wiązanek i bez zbędnego zatrzymywania się.

 

20 kwietnia łotewski Sejm przyjął w ostatnim czytaniu ustawę zakazującą organizowania 9 maja imprez publicznych, które nie chronią interesów bezpieczeństwa narodowego, dzielą społeczeństwo, fałszują historię i nie solidaryzują się z Ukrainą.

 

Ustawa o zakazie niektórych imprez publicznych z 9 maja nie określa ram czasowych, więc ma zastosowanie do wszystkich przyszłych dat 9 maja.

 

Ustawa stanowi, że 9 maja na Łotwie zabronione są publiczne imprezy rozrywkowe i świąteczne, spotkania, procesje i pikiety w miejscach publicznych, z wyjątkiem tych, które odpowiadają celom ustawy.

 

Celem ustawy jest ochrona interesów państwa i bezpieczeństwa publicznego, zapobieganie zakłóceniom porządku, ochrona zdrowia i moralności ludności.

 

Ustawa ma również na celu zapobieganie upokorzeniu i zagrożeniu wartości Łotwy jako państwa demokratycznego i narodowego, w tym rozłamu społeczeństwa, gloryfikacji wojny, agresji zbrojnej, totalitaryzmu, przemocy, a także zapobieganie zniekształcaniu odbiciu wydarzeń historycznych.

 

Zgodnie z prawem samorządy terytorialne nie mogą wydawać zezwoleń na organizację imprez, które nie odpowiadają ww. celowi.

 

Również zgodnie z prawem obowiązuje całkowity zakaz używania wyrobów pirotechnicznych przez cały 9 maja i do godziny 7:00 10 maja.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika hazzer

jak widac po komenatrzach K.

jak widac po komenatrzach K. capom aż się zagotowało. tak was kochają na świecie wszędzie tam, gdzie wsadzaliście swoje brudne, chazarskie łapska. nie tłumaczcie sobie tego jakmiś proukraińskim odchyłem ani banderowcami, tu chodzi tylko o was, mongolskie syny.  

Portret użytkownika Feliks

Ta Łotwa, Litwa czy Estonia

Ta Łotwa, Litwa czy Estonia to sa takie gówniane państewka sterowane przez w USA w 100%. Po prostu przychodzi Wuj Sam-kopie w drzwi jak kowboj i mówi rządowi Estoni czy tam Łotwy czy Litwy: macie zrobić tak tak i tak  a jak nie to wypad! Przecież znaczny procent NKWD to stanowili właśnie Łotysze i Estończycy. Po prostu hegomon USA posługuje się swoim wasalem w sposób jaki mu tam pasuje. Oczywiście w demokracji Made in USA możesz mieć wszystkie poglądy pod warunkiem że sa zbieżne z poglądami rządzących.  W komunie to to było jakoś uczciwe, że rządzący  jakoś nie kryli sie z tym że "dobrze by było mieć jednakowe zdanie, poglądy". A tu cię mamią wolnością słowa, ale jest jakiś wielki brat co cię kontroluje.

Portret użytkownika Kwazar

Walka z pomnikami, to jest

Walka z pomnikami, to jest schizofreniczne rozdwojenie jaźni bardzo słabych Lol Siła,przewaga i pewność polega na tym, że stawiaj każdy pomnik jaki tylko chcesz i niech on tam stoi po wsze czasy.Pod warunkiem, że jest on częścią chcianej, lub nie chcianej historii i nie jest postumentem postawionym tylko po to, żeby obrażać i szydzić.

Portret użytkownika drako_tr

Spokojnie Medium...ten

Spokojnie Medium...ten usmański ukrozjeb chce tylko, żebyś bała się wraz z nim, on doskonale wie, czym jest i że to właśnie takie szumowiny jak on, kończą, za oknem lub na pętli.

Gdyby nie plandemia i uruchomiona w trybie pilnym operacja sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, takie szmaty jak Twój rozmówca, nigdy by się nie ujawniły, a normalni ludzie nie byliby w stanie ich namierzyć, a tak same wypłynęły. Dopiero teraz stało się możliwe ich wyeliminowanie i stworzenie podwalin pod CYWILIZACJĘ ŻYCIA.

 

Strony

Skomentuj