Na Księżycu zaczynają wyrastać pierwsze rośliny

Kategorie: 

Źródło: Chongqing University

Na niewidocznej stronie Księżyca operuje chińska sonda kosmiczna Chang’e 4, która zabrała ze sobą specjalny pojemnik. Chińscy naukowcy przeprowadzają w nim eksperyment, który zakłada wyhodowanie niektórych rodzajów roślin i już zbierają pierwsze owoce swojej pracy.

 

Jak dowiadujemy się z chińskich mediów, hodowla roślin na Księżycu przebiega pomyślnie. Na zdjęciach, udostępnionych przez naukowców z Chongqing University możemy zobaczyć kiełkujące ziarno bawełny. Z pewnością jest to wielki sukces, biorąc pod uwagę, że dotychczas jeszcze nikt nie zdecydował się na prowadzenie eksperymentów tego typu na Srebrnym Globie.

Źródło: Chongqing University

W specjalnej kapsule znajduje się mini-ekosystem. Badacze z Chin umieścili w niej nasiona bawełny, ziemniaka i rzodkwi, a także drożdże i jaja muszki owocówki. Tak powstał pierwszy „księżycowy ogród” z ziemskimi organizmami, który będzie rozwijał się na Księżycu. A przynajmniej taką mamy nadzieję.

Źródło: Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna

Eksperyment ten ma wykazać, czy hodowla roślin na Księżycu w warunkach niskiej grawitacji i silnej radiacji jest w ogóle możliwa, a jeśli tak, to jak będzie wyglądał rozwój tych organizmów. Chińscy naukowcy stworzyli dwa takie mini-ekosystemy – drugi znajduje się na Ziemi i będzie stanowić materiał porównawczy. Jeśli okaże się, że księżycowy ekosystem rozwija się normalnie, zasygnalizuje to gotowość Chin to zbudowania stałej kolonii ludzkiej na naturalnym satelicie Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Ktoś powinien obwieścić

Ktoś powinien obwieścić światu, że nauka jest kompletnie światu nie potrzebna, a jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie funkcjonowania świata i wszechświata, to niech zapyta pierwszego lepszego płaskomózgowca... Ten gatunek jak widać, ma odpowiedź na wszystko ROFL

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Kangur.

" Ten gatunek jak widać, ma

" Ten gatunek jak widać, ma odpowiedź na wszystko " - hmmm...ja zauważyłem, że  "ten gatunek" zadaje więcej pytań niż ma odpowiedzi. To raczej "Twój gatunek" ma perfekcyjnie wyuczone odpowiedzi...a jak czegoś jednak nie wie, atakuje tekstami typu " zapytaj pierwszego lepszego płaskomózgowca... "

 

https://zapodaj.net/images/bf79a4e9dfcc4.jpg

 

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika zbig67

Ja mam pytanie? Czy to

Ja mam pytanie? Czy to zdjęcie jest z ekosystemu który jest (niby) na księżycu? Czy tego na Ziemi?  Bo np w artykule o łaziku YUTU 2   pokazali zdjęcie łazika YUTU 1.......a może w ogóle nie ma ekosystemu na księżycu?!

Portret użytkownika kapitan ameryka

A tak serio i całkiem

A tak serio i całkiem poważnie moi drodzy o istnieniu obcych na księżycu doskonale wiedzą najbardziej wpływowi ludzie na ziemi mało tego nawet robią z nimi interesy.Tak jak po podboju państwa inków przez hiszpanów i sprowadzenia do europy ziemniaków tak teraz ziemianie sprzedają je obcym na ksieżycu. Zwykli ludzie mogą nie być przygotowani na tego typu rewelacje, tak więc kontakty z obcymi wciąż utrzymywane są w tajemnicy i czekają na ujawnienie.  

 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika Panicz

Skoro bawełna tak pięknie tam

Skoro bawełna tak pięknie tam kiełkuje to mnóstwo "wykwalifikowanych uczonych" zalewających teraz Europę i żerujących na podatnikach chętnie podejmie się pracy przy zbiorach. Dać im kikaset kóz, i wolne weekendy żeby się cieszyli z "wolności" i za parę lat będzie można na księżyc odbywać pielgrzymki 

Strony

Skomentuj