Na Księżycu zaczynają wyrastać pierwsze rośliny

Kategorie: 

Źródło: Chongqing University

Na niewidocznej stronie Księżyca operuje chińska sonda kosmiczna Chang’e 4, która zabrała ze sobą specjalny pojemnik. Chińscy naukowcy przeprowadzają w nim eksperyment, który zakłada wyhodowanie niektórych rodzajów roślin i już zbierają pierwsze owoce swojej pracy.

 

Jak dowiadujemy się z chińskich mediów, hodowla roślin na Księżycu przebiega pomyślnie. Na zdjęciach, udostępnionych przez naukowców z Chongqing University możemy zobaczyć kiełkujące ziarno bawełny. Z pewnością jest to wielki sukces, biorąc pod uwagę, że dotychczas jeszcze nikt nie zdecydował się na prowadzenie eksperymentów tego typu na Srebrnym Globie.

Źródło: Chongqing University

W specjalnej kapsule znajduje się mini-ekosystem. Badacze z Chin umieścili w niej nasiona bawełny, ziemniaka i rzodkwi, a także drożdże i jaja muszki owocówki. Tak powstał pierwszy „księżycowy ogród” z ziemskimi organizmami, który będzie rozwijał się na Księżycu. A przynajmniej taką mamy nadzieję.

Źródło: Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna

Eksperyment ten ma wykazać, czy hodowla roślin na Księżycu w warunkach niskiej grawitacji i silnej radiacji jest w ogóle możliwa, a jeśli tak, to jak będzie wyglądał rozwój tych organizmów. Chińscy naukowcy stworzyli dwa takie mini-ekosystemy – drugi znajduje się na Ziemi i będzie stanowić materiał porównawczy. Jeśli okaże się, że księżycowy ekosystem rozwija się normalnie, zasygnalizuje to gotowość Chin to zbudowania stałej kolonii ludzkiej na naturalnym satelicie Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Ktoś powinien obwieścić

Ktoś powinien obwieścić światu, że nauka jest kompletnie światu nie potrzebna, a jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie funkcjonowania świata i wszechświata, to niech zapyta pierwszego lepszego płaskomózgowca... Ten gatunek jak widać, ma odpowiedź na wszystko ROFL

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Kangur.

" Ten gatunek jak widać, ma

" Ten gatunek jak widać, ma odpowiedź na wszystko " - hmmm...ja zauważyłem, że  "ten gatunek" zadaje więcej pytań niż ma odpowiedzi. To raczej "Twój gatunek" ma perfekcyjnie wyuczone odpowiedzi...a jak czegoś jednak nie wie, atakuje tekstami typu " zapytaj pierwszego lepszego płaskomózgowca... "

 

https://zapodaj.net/images/bf79a4e9dfcc4.jpg

 

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika zbig67

Ja mam pytanie? Czy to

Ja mam pytanie? Czy to zdjęcie jest z ekosystemu który jest (niby) na księżycu? Czy tego na Ziemi?  Bo np w artykule o łaziku YUTU 2   pokazali zdjęcie łazika YUTU 1.......a może w ogóle nie ma ekosystemu na księżycu?!

Portret użytkownika kapitan ameryka

A tak serio i całkiem

A tak serio i całkiem poważnie moi drodzy o istnieniu obcych na księżycu doskonale wiedzą najbardziej wpływowi ludzie na ziemi mało tego nawet robią z nimi interesy.Tak jak po podboju państwa inków przez hiszpanów i sprowadzenia do europy ziemniaków tak teraz ziemianie sprzedają je obcym na ksieżycu. Zwykli ludzie mogą nie być przygotowani na tego typu rewelacje, tak więc kontakty z obcymi wciąż utrzymywane są w tajemnicy i czekają na ujawnienie.  

 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika Panicz

Skoro bawełna tak pięknie tam

Skoro bawełna tak pięknie tam kiełkuje to mnóstwo "wykwalifikowanych uczonych" zalewających teraz Europę i żerujących na podatnikach chętnie podejmie się pracy przy zbiorach. Dać im kikaset kóz, i wolne weekendy żeby się cieszyli z "wolności" i za parę lat będzie można na księżyc odbywać pielgrzymki 

Portret użytkownika TheOne

Ziemia jest płaska ziemia

Ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska ziemia jest płaska zrozumcie otworzcie oczy ksiezyc to sztuczy satelita nik nie byl na księżycu 

Portret użytkownika Dzik

Fakt,że Ziemia jest płaska to

Fakt,że Ziemia jest płaska to widać, słychać i czuć. Natomiast Księzyc nie jest sztucznym satelitą Ziemi. Oczywiście,że nikt nie był na Księzycu , bo jakby ktoś był to by się pochwalił i mrugnął swiatełkiem z powierzchni Księżyca, które by zobaczyłyby steki amatorskich telekopów na Ziemi.

Na zdjęciu widać roslinke w Chinach, która zakiełkowała na ziemi w chińskiej piwnicy pod lampką LED, Natomiast ktos , kto zobaczył to zdjęcie roslinki i uwierzył,że  zakiełkowała ona na Księzycu swiadczy o tym kimś,że  jest lemnigiem i parafianinem (wg sjp parafianin - człowiek zacofany i ograniczony ) https://sjp.pl/parafianin

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Strony

Skomentuj