Na japońskiej wyspie Kiusiu, przez dwa tygodnie było ponad 1000 trzęsień ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Japonii, na wyspie Kiusiu w ciągu ostatnich dwóch tygodni, odnotowano 1009 wstrząsów wtórnych po dwóch wielkich trzęsieniach ziemi które niedawno wystąpiły w tej okolicy. Wstrząsy rozpoczęły się 14 kwietnia, a ich magnitudy wynosiły odpowiednio 6,5 i następnego dnia 7,3 stopni.

 

Według japońskich sejsmologów, od 15 do 17 kwietnia, wyspa Kiusiu codziennie jest wstrząsana przez ponad 100 trzęsień ziemi. Chociaż wzrost aktywności sejsmicznej utrzymuje się, liczba wstrząsów zmniejsza się z każdym dniem i tak 26 kwietnia na Kiusiu odnotowano tylko 30 wstrząsów.

W rezultacie wcześniejszej serii trzęsień ziemi zginęło 49 osób, a ponad 1000 osób zostało rannych. Około 1700 domów zostało zniszczone, a dziesiątki tysięcy ludzi pozostaje w centrach ewakuacyjnych. Na wyspie jeszcze zdarzają się braki zaopatrzenia w wodę i gaz. W prefekturze Kumamoto, gdzie było epicentrum, do dzisiaj zamknięta jest prawie połowa szkół.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mayezon Manoyezowycz

Skorupę ziemską czeka w

Skorupę ziemską czeka w najbliższym czasie rekonfiguracja, i to nie dzięki działalności człowieków a dzięki siłom kosmicznym których nasi ignoranccy naukowcy nigdy nie pojmą , bo nie pozostało im zbyt wiele czasu na oświecenie. Elitom życzę tylko by ich bunkry znalazły się właśnie na płytach tektonicznych które zapadną się razem z nimi jak Atlantyda i Arktyda (Hyperborea)

Skomentuj