Na Islandii rozpoczęła się erupcja wulkanu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

3 sierpnia na Islandii rozpoczęła się erupcja wulkanu Fagradalsfjall, położonego 30 kilometrów na południowy zachód od Reykjaviku i niedaleko międzynarodowego lotniska Keflavik - pisze AP.

 

Erupcję można zaobserwować na kamerach internetowych zainstalowanych na terenie wulkanu. Naukowcy przewidzieli erupcję po serii trzęsień ziemi w zeszłym tygodniu, która zasygnalizowała wzrost aktywności sejsmicznej.

 

Wulkan Fagradalsfjall wybuchł w marcu ubiegłego roku i przez kilka miesięcy wylewała się z niego lawa, przyciągając setki tysięcy widzów. Osiem miesięcy temu oficjalnie ogłoszono zakończenie erupcji. Służba meteorologiczna kraju wzywa ludzi, aby nie zbliżali się do wulkanu, ale sądząc po zdjęciach w sieciach społecznościowych, niektórzy nadal ignorują to wezwanie.

 

Na Islandii jest około 30 głównych wulkanów. W 2010 roku wybuch wulkanu w pobliżu lodowca Eyjafjallajökull spowodował zakłócenia w ruchu lotniczym na kilka tygodni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

Erupcję można zaobserwować na

Erupcję można zaobserwować na kamerach internetowych zainstalowanych na terenie wulkanu.

Czy tylko mnie się wydaje, że po polsku to zdanie powinno brzmieć: Erupcję można obserwować zdalnie za pomocą kamer internetowych zainstalowanych na obrzeżu wulkanu. I nie na "terenie" bo to nie wiadomo w którym miejscu jest.. może wewnątrz ?, ale właśnie na obrzeżu. Na "youtube" też aż roi się od wyrażeń typu: kameruje/kamerować, złapane na kamerze - itp. nowotworów językowych, których nie powstydziłby się jedynie debil o umysłowości niedorobionego małpoluda.
Kurde, przecież umiejętność poprawnego formułowania zdań nabywa się w szkole postawowej... trzeba tylko chcieć się tego nauczyć a nie tylko "chodzić do szkoły".

Coś sporo ostatnio tych wulkanów się uaktywniło czy to tylko złudzenie wywołane tym, że gdy się o czymś nie słyszy/nie czyta to tego "nie ma" ?

Portret użytkownika Goryl Magilla

Specjalnie kalecza język by

Specjalnie kalecza język by te debile zniszczyły swoją polskość. Przykładem jest każdy mem zaczynający się od słowa kiedy zamiast gdy.  Na Ukrainie zamienili w Ukrainie A co lepsi sugeruja do Ukrainy 

Portret użytkownika axell69

gdy  to się znacznie to ja

gdy  to się znacznie to ja rozumiem  że wy wszyscy ukryjecie się "w  lub na  strażnicy" a tam wasze psalmy was uratują przed innymi końcami  tej wędrówki  bo patent na koniec  świata  posiadacie wyłącznie i oczywiscie  wy  jehowce ?? WIęc do  dzieła - kasa jest kasa  , nieważne jak  ważne ile się zarabia :) 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj