Na indonezyjskiej wyspie Sulawesi rozpoczęła się erupcja wulkanu Soputan

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Na indonezyjskiej wyspie Sulawesi, rozpoczęła się kolejna erupcja wulkanu Soputan. W październiku tego roku również doszło do jego erupcji. I tak jak wtedy poprzedziła ją znacząca aktywność sejsmiczna w jego okolicy.

 

Według Indonezyjskiej Agencji ds. Katastrof, do najnowszej erupcji wulkanu Soputan,  w północnej części Sulawesi, doszło w niedzielę czasu lokalnego. Wulkan wyrzucił kolumnę popiołu o wysokości około 5 km. Na szczęście nie ma doniesień na temat ewentualnych ofiar.

Nie przeprowadzono też ewakuacji ludności, co zdarzało się podczas poprzednich erupcji. Eksperci ocenili poziom aktywności wulkanicznej na drugi w czterostopniowej skali.

Soputan jest jednym z 129 aktywnych wulkanów w Indonezji. Kraj położony jest na linii uskoków tektonicznych między Pacyfikiem i Oceanem Indyjskim, znanym jako Pacyficzny Pierścień Ognia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj