Na greckiej wyspie osuwająca się część urwiska spowodowała tsunami na popularnej plaży

Kategorie: 

Źródło: kadr z Twittera

Na greckiej wyspie Zakynthos znajduje się najpopularniejsza plaża Navajio, do której można dotrzeć tylko drogą wodną, ​​ponieważ otoczona jest stromymi klifami. Wczoraj doszło tam do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Spory fragment bloku skalnego osunął się na urlopowiczów. 

 

Część skały nagle oderwała się i runęła w morze i na piasek. Spadająca skała spowodowała uszkodzenia ciała u sześciu osób, w tym dwójki dzieci. Powstała na skutek osuwiska fala tsunami wywracała ludzi, a także kilka łodzi.

Wszystkie znalezione ofiary zdarzenia zostały ewakuowane do szpitala. Zespół ratowników z psem szukał rannych wśród rumowiska skał, ale na szczęście nie odnaleziono żadnych kolejnych ofiar.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj