Na granicy Chin i Korei Północnej budzi się super wulkan

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jeden z najpotężniejszych super wulkanów naszej planety znajduje się na granicy Chin i Korei Północnej. Nazywa się Paektu. Ostatnia jego erupcja miała miejsce w 946 r. n. e., ale obecnie znów zaczyna przejawiać wzmożoną aktywność. Szczyt wulkanu znajduje się na wysokości 2740 m. n. p. m. Ostatnia erupcja Paektu była tak silna, że miała wpływ na Japonię.

 

 

W 2002 roku naukowcy z Korei Północnej zaczęli badać procesy zachodzące w głębi Paektu. Super wulkan jest tak niebezpieczny, że zagraża władzy lidera KRLD. Kim Dzong Un dopuścił nawet naukowców z obcych państw, aby badać super wulkan i ocenić ryzyko wybuchu.

 

Wnioski grupy eksperckiej, na której czele stoi Li Kyong-Song z Instytutu Sejsmologicznego w Phenianie oraz zespół naukowców z Zachodu pod przewodnictwem Jamesa Hammonda z Uniwersytetu w Londynie, są rozczarowujące po zbadaniu Paektu. Naukowcy potwierdzili, że wulkan przez tysiące lat zgromadził ogromną ilość energii, która jest w stanie wyzwolić się w każdej chwili. Erupcja super wulkanu Paektu będzie katastrofą dla całej półkuli.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika kolo

Kolejne pierdy i kłamstwa tym

Kolejne pierdy i kłamstwa tym razem podane w gestym sosie nadchodzącego kataklizmu "w każdej chwili" przez tallina. Raz że to odgrzewany kotlet dwa że znowu manipulacja.

Wdł Hammonda szefa wspomnianej ekspedycji ryzyko wybuchu istnieje ale w ogólnie pojetej przyszłości.. magma jest tylko częściowo stopiona. Na pewno nie użył nigdzie zdania "w każdej chwili" moze wybuchnąć.

Jaki cel ma ten portal? Ciagłe manipulacje tekstem i wprowadzanie w błąd czytelników, którzy to łykają bez sprawdzania.  Jak nie pacynka Moll to teraz Tallin.

 

Skomentuj