Na francuskich plażach znaleziono setki martwych delfinów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Naukowcy z zaniepokojeniem przyglądają się masowej śmierci delfinów. Od początku 2019 roku, na zachodnim wybrzeżu Francji znaleziono nawet 600 martwych delfinów. Zdecydowana większość z nich mogła zginąć podczas połowu ryb.

 

Według dwóch różnych analiz, liczba martwych delfinów, znalezionych na francuskich plażach na zachodnim wybrzeżu, wynosi od 400 do 600. To zdecydowanie więcej niż w zeszłym roku w tym samym okresie. Jednak rzeczywista liczba zabitych morskich ssaków może być znacznie wyższa. Naukowcy twierdzą, że sytuacja jest alarmująca i trzeba jak najszybciej podjąć odpowiednie działania.

 

Aż 93% ciał delfinów nosiło obrażenia wskazujące, że zostały schwytane przez statki rybackie. Stworzenia były mocno okaleczone i miały połamane szczęki. Delfiny mogą wpadać w sieci przeznaczone do połowu ryb i odnieść obrażenia przy panice, lub mogą zostać uwięzione na dnie morskim.

Organizacje środowiskowe domagają się, aby rząd Francji i Hiszpanii ograniczył wykorzystanie dużych statków rybackich oraz wprowadził rozwiązania, które pozwolą kontrolować połów. Od tego roku, wszystkie francuskie trawlery są wyposażone w urządzenia akustyczne, przeznaczone do odstraszania delfinów, lecz wygląda na to, że nie przyniosło to większego efektu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika domino

Po pierwsze zakaz na połowy

Po pierwsze zakaz na połowy komercyjne powinny być mocno ograniczone a za łamanie kryminał lub kara finansowa.przekladam analogię z rzeki na której lowie i tez jest w pyte siat i zero ryby bo jak ma iść w górę rzeki jak stoją kilometry siat a jak było dobre siedlisko sandacza to odlowili i do zegrza a kasę 200 za kartę chcą dziady i złodzieje komuchy jebane tak samo.bo to wszędzie gdzie zarząd tam mendy

Skomentuj