Na Florydzie znaleziono pytona, który połknął trzy jelenie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W parku narodowym Everglades na Florydzie złapano pytona z gatunku molurus bivittatus o długości ciała 4,8 m, który połknął trzy jelenie. Eksperci ustalili, że gad złapał jelenie i połknął je w ciągu 90 dni, co jest dość krótkim odstępem między tak dużymi posiłkami.

 

"Jeśli pyton jest w stanie zjeść trzy jelenie w ciągu trzech miesięcy, pojawiają się pytania, co jeszcze jest w stanie zjeść oraz jak często" – zoolog Scott Bobek skomentował wyniki przeprowadzonych na gadzie badań.

Pytony nie są naturalnym elementem fauny amerykańskiej i kolejnym przykładem błędnej ingerencji człowieka w przyrodę. Ludzie sprowadzili je na teren Florydy w latach 90, wcześniej gigantyczne gady występowały jedynie w południowo-wschodniej Azji.

Węże zaczynają być już problemem, ze względu na ich łowy. Dotychczasowe badania wykazały, że istnieje powiązanie między pojawieniem się pytonów, a spadkiem liczebności królików, rysi oraz szopów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

To Pyton Birmański i trzeba

To Pyton Birmański i trzeba sobie jasno powiedzieć skąd się wziął na bagnach Everglades: JEST TAM PRZEZ LUDZKI DEBILIZM! Swego czasu u bogatszych jankesów była moda na sprowadzanie tych gadów jako "zwierzatek domowych"... Gdy taki tępak jeden z drugim po kilku latach zobaczył, do jakich rozmiarów zaczęło mu zwierzątko rosnąć, zaczęło się masowe ich porzucanie w dzikim i niedostępnym Parku Everdlades... Po jakimś czasie okazało się, że ów Pyton Birmański zaaklimatyzował się aż za dobrze w tym środowisku i sterroryzował cały Park Everglades!

Znany jest też przypadek gdy Pyton Birmański połknął aligatora, po czym nie będąc w stanie się przemieszczać i walczyć z powodu "pełnego żołądka", sam padł ofiarą jeszcze większego aligatora.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Medium

A teraz symbolicznie: kto,

Boże, jak ja nienawidzę gadów, brzydzę się nimi!

A teraz symbolicznie: kto, jaki kraj, może być tam żarłocznym pytonem, które jednocześnie połyka aż trzy jelenie, i któż to taki te jelenie?

Jak ktoś wymyśli, czekam na odzew.

 

Skomentuj