Na dachach budynków miejskich znaleziono kosmiczny pył

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy znaleźli ślady pyłu kosmicznego na dachach budynków w Oslo, Paryżu i Berlinie. Jest to pierwszy raz, kiedy odkryto pył kosmiczny na terenie wielkich aglomeracji. Takie rewelacje opublikowano w czasopiśmie Geology. Gwiezdny kurz pochodzi z czasów formowania się Układu Słonecznego. Badania wykazały, że cząstki z kosmosu nadal znajdują się na Ziemi.

 

 

„My już w 1940 roku wiedzieliśmy, że pył kosmiczny nadal dostaje się do atmosfery” – powiedział Matthew Genji, jeden z badaczy. „Do tej pory myśleliśmy jednak, że to niemożliwe, aby znaleźć wśród milionów cząsteczek pozaziemski pył z wyjątkiem obszarów wolnych od kurzu, takich jak Antarktyda".

 

Naukowcy musieli przesiać około 300 kg osadów pobranych z dachów budynków w miastach europejskich, aby uzyskać kosmiczne drobinki kurzu. W rezultacie, udało się znaleźć około 500 cząstek. Ich wielkość nie przekracza 0,03 mm.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj