Na cześć urodzin Fidela Castro stworzono 90 - metrowe cygaro

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mistrz cygar Jose Castelar Cairo stworzył dziewięćdziesięciometrowe  cygaro. To prezent na 90 rocznicę urodzin Fidela Castro. Przypomnijmy, że przywódca rewolucji kubańskiej miał rzucić palenie 30 lat temu.

 

 

 

Według Fox News Latino, aby utworzyć cygaro potrzeba było 80 kg tytoniu. 72-letniemu Cairo zajęło to 10 dni. Torcedor, którego wspomagało kilka osób, pracował po 12 godzin dziennie.

 

Świadkiem, potwierdzającym długość cygara, jest przedstawiciel brytyjskiej ambasady w Hawanie, a osiągnięcie będzie odnotowane w Księdze Rekordów Guinnessa.

 

Fidel Castro urodził się 13 sierpnia 1926 roku w kubańskiej prowincji Oriente. Doszedł do władzy w 1959 roku w wyniku obalenia dyktatora Fulgencio Batisty. W 2006 roku, w związku z chorobą, Castro przekazał tymczasowo władzę swemu bratu Raulowi, który od 2008 pełnoprawnie rządzi krajem.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj