Na całym świecie widziano liczne jasne meteory wlatujące w atmosferę

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W ciągu ostatnich dni w kilku miejscach na świecie obserwowano jasne meteory rozświetlające nocne niebo. Kule ognia widziano nad Wielką Brytanią, Ameryką Północną a także nad Australią.<--break->

Upadek meteorytu zaobserwowano w Australii. Liczne kamery montorujące zarejestrowały meteor, który wszedł w atmosferę nad tak zwanym Złotym Wybrzeżem. 

To wydarzenie uchwyciła również kamera jednego z policjantów. Meteor spadał, pozostawiając za sobą długą białą smugę, po czym zniknął za horyzontem.

Meteory widziano również w Europie. Upadek takie obiektu zaobserwowano nad Kadyksem i Malagą w Hiszpanii. Spadający meteor wszedł do atmosfery z prędkością około 61 tys. km/h.

Na przykład dwa dni temu meteor był widoczny na wysokości około 88 km nad południową częścią prowincji Kadyks, przeleciał nad zachodnią częścią prowincji Malaga i zniknął na wysokości około 37 km nad wschodnią częścią prowincji Kadyks. 

Upadek tego obiektu był widoczny z południowych i centralnych regionów Hiszpanii.

 

Tego samego dnia do podobnego zjawiska doszło nad Wielką Brytanią. Niezidentyfikowany obiekt kosmiczny przeleciał, ale nie spłonął w atmosferze i prawdopodobnie odbił się od niej udając się dalej w kosmos.

Lot niezidentyfikowanego obiektu kosmicznego zaobserwowano nad miastem Bournemouth, który nie spadł, ale przeleciał nad ziemią po łagodnej trajektorii. Po dokładniejszej analizie nagrania naukowcy wątpią, czy to aby na pewno był meteor. Parametry lotu obiektu wskazują, że przybył z kosmosu, ale nie odpowiadał zachowaniu meteorów. Możliwe, że to wydarzenie było koziołkowaniem jakiegoś kosmicznego gruzu, fragmentu rakiety albo starego satelity. 

 

Kolejny obiekt przypominający spadający meteor odnotowano w stanie Ohio w USA. Jest to środkowo-zachodni stan, który rozciąga się od rzeki Ohio i Appalachów na południu do jeziora Erie na północy.  Upadek meteorytu zarejestrowano 19 kwietnia 2021 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika antiryt

Pomijając cykliczne "roje

Pomijając cykliczne "roje meteorów", to na orbitach są tysiące tonowych i ponad - satelitów.
Niedawno ussa ogłosiło powstanie wojsk kosmicznych, co znaczy, że od wielu dobrych lat toczy się ostra wojna w kosmosie (przeciekły chociażby awarie iss), ale dziesiątki dziwnych satelitów poszło wpizdu, a pójdą setki następnych.
Radziłbym się psychicznie przygotować na nadchodzące zdarzenia typu "bóg będzie zrzucał gwiazdy na Ziemię", bo burdel i wojna na orbitach będą wzrastały wykładniczo, a Ziemia jest jedynym w okolicy największym "przyciągaczem grawitacyjnym".

Portret użytkownika Kwazar

A proszę sobie poczytać j/w w

A proszę sobie poczytać j/w w jakim stadium emocjonalnym jesteśmy się znaleźliśmy? Tak ! MY wszyscy.Tylko coś tu błysło a trzasło na niebiesiech a dzisiejsza mentalność mesjaszy i nożyczek na tym stole doczesnym się odzywa. No, toż to istne UFO jest ! No, co może ja ?

Mówia mi ...Nie pogrywaj dziadu bo sam żeś tak gadał jeszcze z temat wcześniej dziad, prowokator jeden.  Sorry tłumaczę ale partię zmieniłem na lepiej płatną Sorry ale na dzisiaj nie moge inaczej, bo po premii mam.

 

 

 

Portret użytkownika Zn

Dziwisz się stanowi rzeczy?.

Dziwisz się stanowi rzeczy?. ,,Ludzkie stado" w skali planetarnej, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów zdominowanych przez rasę białą, jest ,,przeganiane z miejsca na miejsce" jak, nie przymierzając stada wróbli w maoistowskich Chinach. Robi się to po to zmaltretowani prorokowanym Czasem Ucisku (w trakcie realizacji) ludzie z wyciągniętymi ramionami przyjęli ,,zbawcę" czyli owego nadmiernie wspominanego Antychrysta czyli człowieka opętanego przez samego lucyfera/ lucypera który, nota bene, steruje teraz ,,przeganianiem" by we właściwym dla siebie momencie ujawnić się i ,,błysnąć". Czas jest szczególny. Ujawniają się, na różnym poziomie przedstawiciele obu ,,stron" tej boskiej gry. Znam np. relację świadka wydarzeń z dwukrotnej obrony człowieka przez  św. Szarbela przed atakiem człowieka opętanego przez demona. Dzieją się więc na świecie dziwne i wielkie rzeczy wśród których ew. wzrost liczby meteorów w atmosferze nie jest najważniejszym zwiastunem wydarzeń choć na pewno lepiej dostrzegalnym.

Sub Tuum praesidium (Pod Twoją obronę)

,,Sub Tuum praesidium configimus sancta Dei Genitrix,
nostras deprecationes ne despicias in necessitatibus nostris,
sed a periculis cunctis libera nos semper,
Virgo gloriosa et benedicta.
Domina nostra, Mediatrix nostra, Advocata nostra, Consolatrix nostra.
Tuo Filio nos reconcilia, tuo Filio nos commenda, tuo Filio nos repraesenta.   Amen."

Portret użytkownika Quark

Oj człowieczku ... słońce

Oj człowieczku ... słońce jest obiektem gazowym , więc i wszystkie z niego "wyrzuty" są tylko strumieniami rozgrzanego "do niemożliwości" gazu. A plazma jak każdy gaz szybko się rozpręża w przestrzeni kosmicznej i nie może tworzyć zwartych obiektów wpadających w atmosferę planet. Może za to wywoływać jonizację górnych jej warstw tworząc kolorowe , świecące zorze . A biorąc pod uwagę , że gwiazdy (w tym słońce) są wielkrotnie większe od największych nawet planet to każda taka erupcja gazu dość silnie wyrzucona (by dolecieć) może objąć mimo tej odległości całą średnicę planety , przenikając przez jej atmosferę aż do powierzchni i to stanowi globalne zagrożenie napromieniowaniem wszystkiego . Najlepiej będzie jak sobie obejrzysz film pt: "Zapowiedź" .

Portret użytkownika Alien1974

.............................

....................................
Katoliki fanatyki określą to, jako przybycie kolejnych diabłów, szatanów i antychrystów w celu zniszczenia ich nieświętego kościółka, jak wtedy po Czelabińsku w 2013 roku, po którym ich umiłowany papa odjechał na cieplutką emeryturkę za 5 baniek euro rocznie.

Tłumaczenie tekstu

POLSKI

Antychryst

GRECKI

Tekst źródłowy

Wyniki tłumaczenia

αντίχριστος

antíchristos

Podział na afiks i morfem:

αντί χριστος

Tłumaczenie tekstu

GRECKI

swap_horiz

POLSKI

Tekst źródłowy

clear

antí christos

auto_awesome

Czy chodziło Ci o: αντίχριστος

volume_up

12 / 5000

Wyniki tłumaczenia

zamiast Chrystusa

Portret użytkownika Bebt

"Tego samego dnia do

"Tego samego dnia do podobnego zjawiska doszło nad Wielką Brytanią. Niezidentyfikowany obiekt kosmiczny przeleciał, ale nie spłonął w atmosferze i prawdopodobnie odbił się od niej udając się dalej w kosmos." Admin Ty tak na poważnie? Odbił się od atmosfery i jaki kąt nachylenia po odbiciu? Nie istnieje żadna fizyczna siła, która by go mogła odbić, działająca wspak grawitacji. To jakiś nonsens. Ponadto znalazłem ten filmik i wg mnie widać tam zwykły samolot, który wyleciał zza chmury

Portret użytkownika emel

Bebt wrote: Nie istnieje

Bebt wrote:
Nie istnieje żadna fizyczna siła, która by go mogła odbić, działająca wspak grawitacji.

Gwoli ścisłości, zjawisko odbicia się od atmosfery jest powszechnie znane i w miarę poznane. Dokładnie na tej samej zasadzie jak rzut kamienia do wody: jeśli rzuci się kamieniem pod małym kątem, kamień po prostu spadnie na dno zbiornika. Jeśli natomiast kamień będzie rzucony pod bardzo dużym kątem i będzie miał odpowiedną prędkość (kształt też może być pomocny), może się odblić od powierzchni. Czasami nawet kilkukrotnie zanim przebije powierzchnię wody i spadnie na dno.

Przy wejściu w atmosferę pod dużym kątem i dużą prędkością kapsuła (np. misji Apollo lub np. w wypadku misji STS prom kosmiczny)  mogą wytworzyć dodatkową siłę nośną, co skutkuje właśnie takim odbiciem. 

 

Nie twierdzę (ani nie przeczę), że w tym wypadku miało to miejsce, ale sam fakt odbicia może wystąpić.

Portret użytkownika Quark

Wielu rzeczy nie rozumiesz a

Wielu rzeczy nie rozumiesz a już napewno fizyki gazów ! Odbicie się dowolnego obiektu od atmosfery gdy pędząc zetknie się z nią pod bardzo małym kątem jest równie widowiskowe jak odbicie kamienia rzuconego z dużą siłą tuż na taflą spokojnej wody w stawie .. 

Ale szczerze mówiąc , wątpię abyś był w stanie zrozumieć sens zdania podwójnie złożonego o powyższej treści .

Strony

Skomentuj