Na całym świecie masowo giną żaby

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Naukowcy odkryli pasożyta - grzyba, z powodu którego umierają żaby w wschodniej Azji. Warto zauważyć, że zarodniki grzybów aktywnie rozprzestrzeniają się na świecie za sprawą handlarzy. Zabijają one płazy na całej planecie.

 

Chodzi o grzyba Chytrid Fungus, który od lat siedemdziesiątych cicho niszczy wiele gatunków płazów jednocześnie na kilku kontynentach. Wchodząc w ciało, grzyb szybko się rozwija i wyżera żabie mięso.

Przez długi czas specjaliści nie mogli zrozumieć, skąd wziął się śmiertelny grzyb. W celu wyjaśnienia sprawy i poznania prawdy zawiązała się grupa naukowców, stworzona przez ekspertów z Imperial College of London i University of James Cook. Specjaliści ustalili przodka drobnoustroju, który został odkryty w Azji Wschodniej.

Później badacze doszli do wniosku, że międzynarodowy handel żabami promuje rozprzestrzenianie się grzyba na inne obszary. Nie jest wykluczone, że z czasem Chytrid Fungus opanuje kolejny kontynenty, gdzie znajdzie sprzyjające warunki rozwoju.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika euklides

Ludzie otrzymali inteligencję

Ludzie otrzymali inteligencję po to by opiekować się planetą, a robią coś dokładnie odwrotnego. Jeśli nie zmienimy postępowania to możemy być pewni, że zostaniemy zniszczeni prze Boga, bogów, naturę, kosmitów albo przez samych siebie.

Skomentuj