Na brytyjskich stacjach kolejowych nie znaleziono żadnego śladu koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Zgodnie z wynikami najnowszych badań z Wielkiej Brytanii, największe z tamtejszych stacji kolejowych, są zupełnie pozbawione koronawirusa SARS-CoV-2. Próbki do badań, zostały pobrane ze środowiska czterech głównych stacji w tym kraju, a więc London Euston, Birmingham New Street, Liverpool Lime Street i Manchester Piccadilly.

 

Analiza laboratoryjna, została przeprowadzona przez badaczy z Imperial College London. Specjaliści z tej instytucji, badali próbki pobrane w styczniu i czerwcu 2021 roku.  Wymazy, pobierano z głównych punktów styku takich jak poręcze schodów ruchomych, automaty biletowe i ławki. W toku badań, przeanalizowano nawet próbki powietrza z hal stacji oraz powierzchnie wewnątrz kilku z jadących pociągów.

Żaden z testów nie wykazał zanieczyszczenia wirusem SARS-COV-2. Eksperci nie wyciągnęli zdawałoby się najbardziej logicznego wniosku z takiego stanu rzeczy, a mianowicie, że zagrożenie zarażeniem w miejscach publicznych było przesadzone, bo nie ma tam wirusa. Doszli do wniosku, że zadziałała ... dezynfekcja.

 

Zdaniem naukowców ulepszone metody dezynfekcji w całej branży kolejowej i powszechne noszenie maseczek przez pasażerów są głównymi przyczynami takich rezultatów. Pomiędzy dwoma datami pobrania próbek, liczba pasażerów na wszystkich czterech stacjach wzrosła o 287%. Mimo wszystko, wyniki pozostały identyczne. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Ludzie na świecie w końcu się

Przeglądam sobie neta. Aż miło! Ludzie na świecie w końcu się ruszyli z protestami antyśmiercionkowymi. W ten weekend odbywają się ogromne protesty we Francji, Hiszpanii, Kanadzie i Izraelu.  Bardzo, bardzo dużo ludzi powychodziło na ulice i to jednocześnie w bardzo wielu miejscowościach. To mnie podnosi na duchu. Tworzy się nowy trend i to jest dobre. W głównych mediach w Polsce o wszystkim nadal cicho. Czekam aż to samo zacznie się u nas. Katowice (i małe wcześniejsze demonstracje w Warszawie, Łodzi i Krakowie) to zbyt mało.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Robaczkowa ile razy można wam

Robaczkowa ile razy można wam tłumaczyć, że protesty są przewidziane i uwzględnione w planach. Jak ty chcesz cokolwiek wygrać podkładając się jak robaczek? Taki głupi robaczek zostanie zdeptany. Bardzo dobrze, że nie ma u nas durnych protestów, bo to wytrąca władzę z równowagi. Nie wiedzą co jest grane i panikują. O to chodzi.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

brytyjska mafia na wysokich

brytyjska mafia na wysokich szczeblach ma się dobrze, miliardy funtów zdefraudowali na te tak zwane dezynfekcje, zaopatrzyli poręcze w jakieś atrapy sprzętu odkażającego, zatrudnili szwadrony bezużytecznych głąbów z agencji swoich kumpli, stojących na stacjach w stadach lub wlepionych we swoje smartfony, wszystko oczywiście z pieniędzy podatnników więc muszą wykazać skuteczność działania. Filmy z jewtuba pejsbuka pokazujące ten przekręt znikają tak szybko jak robi się wokół nich głośno. komunizm 2.0 zapanował na wyspach

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika Quark

Nie rozumiem czemu Ci to

Nie rozumiem czemu Ci to przeszkadza ? Przecież dzięki temu zyskujesz rozeznanie w tym ile osób myśli podobnie jak Ty a ile się nie zgadza , czyli masz powód do zastanowienia - "czy to oni są tak tempi , czy ta ja coś pokręciłem ? " - skoro dają minusy . Nie każdy musi (i nie powienien) słownie odpowiadać , bo nie ma tu miejsca na dziesiątki odpowiedzi pod komentarzem . 

Portret użytkownika czesio i muchy

wyciągnij kij z dupy kolego

wyciągnij kij z dupy kolego albo poluzuj stringi bo ja nie jestem zalogowany a plusuje i minusuje bez problemu! nikt nie jest doskonały nawet niektóre pajace na tej stronie ale czasami ważniejszy jest klimat niż wywyższanie się i próbowanie pokazać co to nie ja ! jak masz z kim to stosunkowo przyjemnej nocki a jak nie masz to uważaj na odciski na dłoniach ! wekend zobowiązuje !

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

nie można walczyć o wolność

nie można walczyć o wolność rządając ograniczania praw innym, chyba że poniesie ich z trollowaniem, wtedy powinni zostać zablokowani. Tak przy okazji, minusy od trolli są jak plusy, bądź sobą i nie przejmuj się opinią anonimów którym brakuje odwagi by otwarcie wyrazić się na temat twojego komentarza

 

Szacuje się że  co drugi człowiek na ziemi zachoruje na raka a ty ciągle wierzysz w naukę i postęp cywilizacyjny?

 

Portret użytkownika Wungiel

Jakbym się przejmował plusami

Jakbym się przejmował plusami i minusami, to pewnie miałbym tutaj więcej kolegów niż obecnie. A tak, to przeczuwam, że jest z tym średnio, co mi zresztą niekoniecznie przeszkadza. Lepszy jeden dobry kolega niż dziesięciu debili. Zresztą, co z tego, jeżeli napiszesz coś mądrego a jakiś cembał nie da Ci minusa, bo nie będzie mógł - a co to zmieni? Niech se chłopina ulży, niech odpowie coś głupiego, jak to jego jedyna radość, to śmiało... Jedni tu piszą, bo chcą się wymienić wiedzą a inni, bo to pewnie jakaś szansa na wydostanie się z tej mentalnej piwnicy, w której sobie siedzą i rozpaczają nad swą samotnością. Poza tym kto ma zrozumieć, ten zrozumie a głupiemu to można wałkować seminaria i i tak nie pomoże... Jest tu parę sprytnych gamoni na tym forum i ich przekaz dotrze tam gdzie trzeba i jest tam czytany uważnie - tyle wystarczy. Chwała Bogu, że nie jest to taki ściek internetu, jak pewien portal, którego nazwa kojarzy mi się z łopatą, nawet nie wymówię, bo się brzydzę... 

Tym niemniej, jestem przekonany - a właściwie nieomal pewien (jak to ktoś mawiał - "zdecydowanie raczej tak"), że co niektórzy, z tej grupy pozbawionej innych aktywności towarzyskich w życiu codziennym, niż bytność na tym portalu, wystawiają te oceny i piszą komentarze z kilku różnych "kont"... W sumie to też ich sprawa, ale to głupie takie, żeby tyle energii poświęcać na ustanawianie tutaj swoich racji...

P.S. Dałem Ci plusa Wink

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Strony

Skomentuj