Na Białorusi aresztowano rosyjskich najemników z Grupy Wagnera - czy Rosja przygotowuje zamach stanu?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęła się ostateczna rozgrywka Kremla na Białorusi. Istnieje duże ryzyko, że nasz wschodni sąsiad zostanie w najbliższym czasie nawet wchłonięty przez Rosję, a przynajmniej Moskwa podejmie taką próbę. Świadczą o tym wypadki z ostatnich dniach, w tym zwłaszcza aresztowanie grupy rosyjskich najemników z tak zwanej Grupy Wagnera, których zatrzymano pod Mińskiem.

 

Sekwencja zdarzeń jest zdumiewająca. Najpierw urzędujący prezydent Aleksander Łukaszenka twierdził, że MFW próbował go przekupić warunkując pożyczkę w wysokości około miliarda dolarów od wprowadzenia w tym kraju paranoicznych koronawirusowych obostrzeń, które nakładają na ludzi liczne rządy krajów świata. Gdy odmówił nagle rozchorował się po wizycie rosyjskiego premiera i trafił do szpitala z podejrzeniem udaru. Okazało się jednak, że z tego szpitala szybko wyszedł po czym ogłoszono, że był zakażony koronawirusem, ale przeszedł go bezobjawowo, jak 99% ludzi na świecie. Jednak nawet to nie przekonało Łukaszenki do wprowadzenia covidiańskiego szaleństwa i medycznego totalitaryzmu, którego uruchomienia domagają się od BIałorusi instytucje międzynarodowe. 

 

W międzyczasie na Białorusi trwa też kampania prezydencka. Łukaszenka aresztował niemal wszystkich swoich kontrkandydatów w tym tego promowanego przez Gazprom, czyli Rosję oraz znanego białoruskiego blogera. Obecnie kandydatką w wyborach jest jego żona, Swietłana Cichanouska, która nie tylko nie została aresztowana, ale nawet zarejestrowano ją oficjalnie w białoruskiej komisji wyborczej. Jej wiec poparcia zgromadził w zeszłym tygodniu aż 10 tysięcy ludzi, co było wskazywane jako dowód na wiejący na Białorusi "wiatr zmian".

W takich okolicznościach nagle gruchnęła wiadomość, że białoruskie służby zatrzymały kilkudziesięciu najemników z prywatnej armii Putina zwanej Grupą Wagnera. Prezydent Łukaszenka dał do zrozumienia, że dane wywiadu wskazują na to, jakoby na Białoruś miało przybyć w sumie do 200 najemników. Cel ich działania nie jest oficjalnie znany, ale można podejrzewać, że ta wizyta ma związek ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Mimo, że Łukaszenka nie powiedział tego wprost to zasugerował, że Rosja może próbować zdestabilizować Białoruś i zainstalować tam swojego prezydenta. W tym kontekście ponad 30 wagnerowców potraktował jak dywersantów i zostali aresztowani. 

 

Na podstawie analiz ich telefonów ustalono, że czekali oni na kolejnych najemników Putina, którzy dopiero dotrą na Białoruś, a ich zadaniem było organizowanie zamieszek. Teraz sprawą zajmują się białoruskie służby w tym prokuratura. Ze strony MSZ Rosji pojawiło się oświadczenie, że żołnierze prywatnej armii Wagnera zatrzymali się na chwilę w Mińsku podróżując do Turcji, ale mało kto w to wierzy.

 

Bez wątpienia rozpoczęła się ostatnia faza walki o wpływy na Białorusi. Istnieje ryzyko, że stanie się tam to samo co na Ukrainie tylko Majdanem nie będzie zarządzać Zachód a Rosja. Smutne jest to, że polska polityka zagraniczna względem naszego wschodniego sąsiada nadal wygląda tak jakbyśmy pracowali dla Putina. Zamiast prób porozumienia się z Łukaszenką jest jego izolacja i działania określane przez Białorusinów jako wrogie. To czy Białoruś pozostanie niepodległym państwem stanowiącym bufor od Rosji, praktycznie od nas już nie zależy i możemy się tylko przyglądać tej ostatecznej rozgrywce Kremla. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

nie no spokojnie, nkwd to

nie no spokojnie, nkwd to były same żydy które wymordowały 66 milionów Rosjan, po akcji marszałka Żukowa który zastrzelił jak psa ich szefa Berię - oprawce Polaków w Katyniu - jego armia wjechała czołgami na Łubiankę do kwatery głównej nkwd i tam po prostu wybiła parę tysięcy żydów -

i po likwidacji tej hydry dopiero powołano KGB które dość skutecznie eksterminowało po świecie zydoniedobitków, np dopadli stepana banderę - kolejnego oprawce Polaków...

Putin to człowiek KGB - dobry człowiek bo nie dopuścił do rozjebania Rosji na kilkanaście małych i niewaznych państw, człowiek który albo wybił albo powsadzał do łagrów wszystkich żydów którzy po upadku komuny zagarnęli 90 procent rosyjskiego majątku i dążyli do wyniszczenia znowu tego kraju

Putin postawił znowu Rosję na nogi... i stąd nagonka na nią jej odwiecznych wrogów...

 

Portret użytkownika inzynier magister

Ostatni tydzień lipca

Szatański atak diabłów NWO na Polskę!!! Tylko Chrystus może nas uratować przed satanistami NWO WHO LGBT !!!

"Ostatni tydzień lipca pokazuje jednoznacznie, że jesteśmy w trakcie wojny cywilizacyjnej, ale nie tylko. Z jednej strony rządzący „grają na czas” kierując do TK wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją konwencji stambulskiej. Z drugiej strony bojówki LGBT i promotorzy wywołanego dokumentu ideologicznego sprofanowali w Warszawie pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż. Z trzeciej zaś strony obudziły się organizacje żydowskie, które z pomocą amerykańskich polityków chcą ograbić Polskę z miliardów dolarów w ramach realizacji ustawy 447. Czy nasza ojczyzna przetrwa tę nawałnicę i wyjdzie z niej zwycięsko? Jacek Ożóg zaprasza na RAPORT PCh24.pl.

https://www.youtube.com/watch?v=cnR9gM8xiZA&feature=emb_logo

Jest wiele metod walki z komunizmem i innymi formami satanizmu. I tymi sprzed lat i tymi obecnymi. Ale przede wszystkim modlitwa. Na szczęście zawsze w tej walce, mimo wszystko, ostatecznie wygrywa dobro, co nie zawsze jest łatwo zauważalne.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

No więc o to chodzi ! Jak

No więc o to chodzi ! Jak Rosja tak przygotiwuje zamach stanu na Białorusi to klękajcie narody.Ja (prosty szarak gawiedzi pospolitej) zrobiłbym to sprawniej,sprytniej i o niebo trudniej do wykrycia !!! A tak, to wygląda to tylko na zwykłą prowokację.TEraz trzeba ustalić czyją.

Portret użytkownika drako_tr

Pisałem wczoraj na pewnym

Pisałem wczoraj na pewnym czacie z Rosjaninem, chciałem wybadać jak, wygląda u nich ta" covidowa paranoja" i albo trafiłem na wyjątkowo wystraszonego człowieka, albo w Rosji, maseczkowy zamordyzm jest jeszcze gorszy niż u nas.

Jeżeli Putek też tresuje społeczeństwo, oznacza to, że działa na rzecz twórców "epidemii strachu" i jego chęć zdestabilizowania Białorusi jest więcej niż pewna. Oby tylko nie okazało się, że będzie to zaczątkiem tego, o czym mówił Jackowski.

Portret użytkownika Max 1983

Coś się zapewne szykuje

Coś się zapewne szykuje.Wątpie by całe to Covidowe szaleństwo zostało wywołane tylko by osiągnąć to co zrobili dotychczas to raczej posunięcia pionami przed poważnym atkaiem za pomoca figur.Myśle że druga faza tego planu zostanie przyśpieszona bo zbyt wiele osób się budzi .

Cały czas się dziwię że nie zabrali się za internet ,przecież gdyby nie internet to sam bym teraz siedział w maseczce i testament pisał....czemu jeszcze nam wolnych mediów i swobody wypowiedzi ,wymieniania argumentów nie zablokowali??Czyżby bali się że to wywoła agresywny sprzeciw??Jesli tak to będa dążyli do chaosu w inny sposób ,może przez wywoływanie powaznych konfliktów(Białoruś ,Grecją z Turcją ,kilka innych ognisk zapalnych)które totalnie odciągną ludzi od szukania prawdy, a w tym czasie powolutku po cichutku zlikwiduje się ostatnie bastiony oporu w internecie i nim się obudzimy to internet zamieni nam się w kolejne TVP .

Co do Jackowskiego nie traktuje go zbyt powaznie jako jasnowidza ,ale kto wie czy nie pełni roli kogoś kto ma nam przekazywać strzępy planowanych akcji .

Słyszałeś co w Belgii wyprawiają w związku z wirusem??

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Quark

Nie zablokowali jeszcze

Nie zablokowali jeszcze swobody wypowiedzi w internecie bo w ten sposób mają nas pod lupą - wszystkie wywrotowe jednostki zebrane w jednym miejscu gdzie mogą sobie "ulżyć" i jakby co to wiadomo gdzie ich (nas) szukać .. czyli jest to jakaś tam forma kontroli nad niepokojami społecznymi . Podobnie jak cyrk Owsiaka "Róbta co chceta" - tam też się mogą wyszaleć wszelkiej maści rewolucjoniści a jak się zmęczą to już na rewoltę z prawdziwego zdarzenia nie będa mieli siły.

Portret użytkownika baca

Polska jest pod okupacją więc

Polska jest pod okupacją więc nic nie może zrobić aby przyjść Białorusi z pomocą... Putin może bo nie chce aby Białoruś także dostała się pod lichwiarską okupację...

powinniśmy mu kibicować bo chciwe łapki lichwiarzy marzą aby przejąć Białoruś, ukraść tam fabryki i rezerwy złota oraz mieszkania a potem nawtykać amerykańskich przestępców a usarmy i rakiety wycelowane na Rosję...

co moga zrobić Polacy? chyba to co zawsze robili pod okupacją - wykolejać transporty żydohitlerowców jadące na wschód Smile

no i koniecznie powinni obejrzeć białoruski film wojenny pt Idź I Patrz, który doskonale obrazuje metody i zamiary tych zdegenerowanych anglosaskich bandytów...

nigdy nie istniał plan hitlera wymordowania żydów - istniał tylko plan ich deportacji z europy

zawsze istniał plan eksterminacji Słowian "generalplanost" i w przypadku Białorusi przewidywał likwidację 90%...

koniecznie należy obejrzeć ten film...

obowiązkiem Słowian jest wszelkie wspieranie Łukaszenki tak jak do ostatniej kropli krwi prezydenta Asada wspierała Grupa Wagnera - walczaca z państwem islamskim i niemal całkowicie 2 lata temu zbombardowana przez zwierzeta a usa, które stworzyły ten pustynny terroryzm aby i syrię i białoruś wepchnąć w łapy rotszylda - bo tylko tych banków centralnych jeszcze nie pożarła lichwa

grupa Wagnera okrutnie wówczas zdziesiatkowana w wyniku zdrady jak widać się odrodziła i prężnie działa... Słowianie sa nie do zajebania z tego wynika i stąd histeryczna panika lichwy, która przecież zdycha...

admin wracaj do podstawówki na zajęcia z tematyki co to jest dobro i zło bo popierdoliły ci się dokładnie już te dwa proste pojęcia...

 

Portret użytkownika baca

Putin głąbie zabronił

Putin głąbie zabronił "adopcji" rosyjjskich dzieci za granice, czyli handlu dziecmi na mordy rytualne i organy i dla pedofilów. Putin nie wykupił podstępnie ani jednej polskiej fabryki albo banku, Putin nie wypędził za granice za chlebem ani jednego Rosnanina, Putin odzyskał dla Słowian Krym bez jednego wystrzału, Putin stworzył gwardię narodowa wyłacznie z ochotników przebadanych wykrywaczem kłamstw o 100 % skuteczności żeby uniknąć kretów,

Putinowi możesz skoczyć do nogawki (po solidnego kopa) z cała resztą tych anglosaskich ciot i pedałów - jest i bedzie przez Słowian uwielbiany Smile

Putin to mąż stanu a nie mąż kaczyńskiego...

 

Strony

Skomentuj