Na Bali z nieba spadły tysiące martwych wróbli

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Kilka dni temu tysiące wróbli w tajemniczy sposób spadły z nieba w wiosce Pering w dystrykcie Blabatuh, Gianyar Regency na Bali w Indonezji.

 

To wydarzały się nie pierwszy raz na Bali czy w Indonezji, tłumaczą urzędnicy. Podobna masowa śmierć ptaków miała miejsce pięć lat temu w Denpasar i Taban Regency na Bali, a także w Sukabumi na Jawie Zachodniej w lipcu 2021 roku.

 

Z tusz i ptasich odchodów pobrano próbki do analizy w celu ustalenia przyczyny zdarzenia.

 

Nadal badana jest nagła śmierć tych tysięcy małych ptaków. Nie wiadomo, czy to choroba, zatrucie? A może przyczyną są herbicydy czy pestycydy lub jakieś zdarzenie pogodowe, czy też promieniowanie elektromagnetycznym?

 

Ponieważ wróble żyją w dużych koloniach, choroba przenosi się szybko i gwałtownie. Gwałtowne zmiany pogody mogą szokować i stresować ptaki, powodując ich masową śmierć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jeśli stado ptaków nagle

Jeśli stado ptaków nagle spada na ziemię martwe to coś co je zabiło musi działać nagle i "punktowo" . Może do ziemi dociera co jakiś czas jakaś wiązka skupionego śmiertelnego promieniowania z kosmosu ? Bo gdyby winne tu było zatrucie , bądź zarazek chorobotwórczy to ptaki wylądowały by na ziemi i dopiero tam słaniając się na nogach dokonywałyby żywota . 

Portret użytkownika ArturK

Gdzie jest Spurek i jej

Gdzie jest Spurek i jej gwałcone krowy? Los wróbli jej nie wzrusza?

Oczywiście wszyscy będą udawali głupa a gen. Dukaczewski w TVN objaśni gawiedzi, że to UFO ( jak niegdyś o zniknięciu samolotu).

Skomentuj