Na asteroidzie Ryugu wylądował kolejny japoński łazik

Kategorie: 

Wizja artystyczna łazika MASCOT – źródło: DLR

Na planetoidzie Ryugu, oddalonej od Ziemi o około 280 milionów kilometrów, wylądował trzeci łazik. Sonda Hayabusa-2 z powodzeniem umieściła na kosmicznym kamieniu próbnik MASCOT. Misja kosmiczna jak dotąd przebiega bez żadnych zakłóceń.

 

MASCOT (Mobile Asteroid Surface Scout) został zaprojektowany i zbudowany przez Niemiecką Agencję Kosmiczną (DLR). Działa dokładnie na tej samej zasadzie, co łaziki MINERVA-II, które zostały dostarczone na planetoidę Ryugu pod koniec września, czyli wykonuje małe podskoki, aby wykonać pomiary w różnych częściach asteroidy.

Źródło: DLR

MASCOT to urządzenie w kształcie pudła o masie około 10 kg. W przeciwieństwie do łazików MINERVA-II, MASCOT, zamiast paneli słonecznych, posiada baterię, która pozwoli jedynie na 16 godzin pracy. Łazik wykonał już 20 zdjęć z pomocą wbudowanego aparatu i wkrótce za pośrednictwem sondy Hayabusa-2 dostarczy je wszystkie na Ziemię. Otrzymaliśmy już niektóre z nich.

Zdjęcie wykonane w momencie lądowania łazika MASCOT

MASCOT został wyposażony również w mikroskop podczerwieni, magnetometr i radiometr, z pomocą których prowadzi badania planetoidy Ryugu. W przyszłym roku, sonda Hayabusa-2 wypuści ostatniego czwartego łazika i pobierze materiał skalny, który powinna dostarczyć na Ziemię w 2020 roku.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Skoro zdjęcie nie ma być

Skoro zdjęcie nie ma być dowodem, to film podobnie nie? Tak jak lądowanie  na księżycu. A może w tym wypadku jest inaczej i stanowi on już dowód. Trolle zawsze wyciągają i ośmieszają temat płaskiej ziemi, na poparcie swoich bredni. Wystarczy wspomnieć coś o kosmosie i już bach pojawia, wysyp magistrów od wszystkiego. Przez takich trolli jak ty, ta strona upada, bo nikt ze starych bywalców, nic nie komentuję. Bo z miejsca jest wyszydzany i opluwany. Dlatego rzadko sam tutaj zaglądam, bo człowiek tylko się denerwuję.

kolo21

Portret użytkownika keri

Na "zdjęciu" wygląda, jakby

Na "zdjęciu" wygląda, jakby ta planetoida miała 50m, bo nagle się urywa i pojawia się niebo ... niebieskie hehe, hehehehe. Niebo niebieskie widać tylko z Ziemi po przejściu przez atmosferę. Niebo powinno być czarne, chyba że tam jest ziemska atmosfera ROFL !

Łazik ma bardzo dużą ostrość co wręcz razi z rozmytym całym "zdjęciem".

Nałukofce ko(s)miczni bajdurzą o łazikach, aby Japończycy przestali myśleć o stale rosnącym skażeniu z Fukuskimy i o tym, że naukowcy z wielu krajów uznali ich teren za nienadający się do życia.

Włoski naukowiec o urojonej pandemii: https://stopnop.com.pl/wloski-naukowiec-o-wirusie. Cov-19 to egzosom do komunikacji międzykomórkowej, a nie wirus: https://www.youtube.com/watch?v=oMPguza54mM

Portret użytkownika ben

Toż to szok !jaka to precyzja

Toż to szok !jaka to precyzja 280 milionów kilometrów  od ziemi  posadzono sory wylądował tam skośno oki łazik skoczek kałużowy a oni nie potrafią  przewidzieć deorbitacje satelity ziemi ,toż to szok . Jedna wielka ściema .Znajomy przesłał mi fotki które przechwycił  co ciekawe kolorowe!

 

To dokładnie oświetlona  lewa strona Ryugu w blasku x64^23

Strony

Skomentuj