Na Antarktydzie trwają poszukiwania meteorytów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy twierdzą, że Antarktyda jest najlepszym miejscem na znalezienie meteorytów. Wszystko ze względu na jej suchy, zimny klimat, który doskonale zachowuje fragmenty meteorytów rozbijających się na Ziemi. Nic więc dziwnego, że kontynent ten nazywany jest najlepszym miejscem dla osób, które chcą odkrywać kosmos na na naszej planecie.

 

Chociaż samo odkrywanie meteorytów na Antarktydzie jest znacznie prostsze od ich lokalizowania w jakimkolwiek innym miejscu, to przemieszczanie się badaczy na tym obszarze jest znacznie trudniejsze. Przede wszystkim urządzenia pomiarowe często mają problem z działaniem w tak niskich temperaturach, nie wspominając już o czynnościach takich, jak zbieranie próbek.

 

Najtrudniejsze do znalezienia są meteoryty żelazne i to ich poszukuje się najintensywniej. Naukowcy sądzą, że mniejszy odsetek meteorytów żelaznych może wynikać z tego, że szybciej nagrzewają się od słońca, topiąc lód wokół siebie i zwyczajnie zapadając się pod jego powierzchnię.

Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze w Wielkiej Brytanii opracowali specjalny detektor, który jest w stanie wykrywać meteoryty na różnych głębokościach. Dzięki niemu kolejna wyprawa na Antarktydę w celu poszukiwania meteorytów żelaznych może być znacznie bardziej owocna od poprzednich.

 

Wszystkie fragmenty obiektów kosmicznych, które trafiają na powierzchnię naszej planety, mają wielką wartość dla nauki. Przykładowo słynny meteoryt ALH84001, znaleziony na Antarktydzie w 1984 roku przybył na Ziemię z Marsa i do dziś naukowcy spierają się, czy zawiera on skamieliny form życia podobnych do ziemskich bakterii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Cassie

W czym niby mają ogromną

W czym niby mają ogromną wartość spadające na ziemię fragmenty kosmosu, skoro ciągle kłócą się o skład meteortu z Marsa, czy zawiera formy życia podobne do ziemi? Pomaga w nieustającej kłótni, pomaga w wydawaniu pieniędzy na zbędne badania, które równie dobrze można by było przekazać na głodujących i bezdomnych w Azji i w Afryce, zamiast pchać ich do Europy? To tak, jak również bez sensu jest wszczynanie wojen z innymi krajami zamiast skupienie się na trzymaniu porządku na własnym podwórku... Duzi chłopcy nie mieli dobrego dzieciństwa zostali skrzywieni psychicznie i teraz mają kompleks, który chcą zagłuszyć poprzez pokazywanie siebie jaki jestem wielki, jaki jestem silny, a w rzeczywistości nie potrafi nawet logicznie ułożyć swoich rzeczy na własnych półkach, tylko robi rozpierduche matce ziemi w innych pokojach. Totalny cyrk... 

Portret użytkownika frfrefr

Zapraszam wszystkich do

Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach.  możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby  usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Napiszcie kartony z napisami - Usunąć telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Portret użytkownika alojzy

Jedni z nudów szukają kamieni

Jedni z nudów szukają kamieni w śniegu na prawie bezludnym kontynencie przy pomocy specjalnie do tego celu wyprodukowanej aparatury, a w tym czasie inni milionami spierniczają do innych krajów, żeby nie umrzeć z głodu.
Coś poszło mocno nie tak.

Skomentuj