Na Alasce doszło do nagłej erupcji trzech wulkanów

Kategorie: 

Źródło: AVO

Wulkanolodzy obserwujący 800-kilometrowy odcinek łańcucha Wysp Aleuckich na Alasce dostrzegli niedawno bardzo niepokojące zjawisko. Trzy z pięciu obserwowanych przez nich wulkanów, wybuchło niemal jednocześnie. Dwa z nich, wciąż emitują obecnie duże ilości popiołu i pary. Erupcje trwają od ponad tygodnia, ale jak narazie, nie stanowią zagrożenia dla pobliskich osad i nie zakłócają ruchu lotniczego.

Jak donosi Alaska Volcano Observatory, aktywność wulkaniczna spowodowała, że ​​Wyspy Aleuckie (rozległy archipelag rozciągający się na zachód od Półwyspu Alaska) służące jako granica między północnym Pacyfikiem a Morzem Beringa, zostały dotknięte niepokojącym wzrostem aktywności sejsmicznej. Zazwyczaj, w tym regionie obserwuje się jedną erupcję rocznie. Odkrycie trzech symultanicznych zjawisk tego typu, wywołuje zrozumiałe zaniepokojenie.

Wulkan Pavlof, Wielki Sitkin i Semisopochnoi pozostają na pomarańczowym poziomie zagrożenia. Oznacza to, że ​​erupcje trwają i wykryto niewielkie emisje popiołu. Wyspy wulkaniczne, które tworzą tak zwany łuk aleucki, są częścią strefy w której występuje wiele trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych. Znajduje się on w tak zwanym Pacyficznym Pierścieniu Ognia, a więc regionie znanym z intensywnej aktywności sejsmicznej i wulkanicznej.

 

Badacze przyznają, że podobne incydenty miały już miejsce w przyszłości. Siedem lat temu, doszło do innej jednoczesnej erupcji trzech wulkanów na Alasce. Niedawne zjawisko wywołało jednak niepokój wśród badaczy i zmusiło Alaska Volcano Observatory do aktywnego monitorowania sytuacji. Dalszy rozwój sytuacji, możecie obserwować na oficjalnej stronie AVO.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika DarkTech

Podwodne wybuchy jądrowe,

Podwodne wybuchy jądrowe, bombardowanie istniejących wulkanów, manipulacja pogodą przy użyciu fal radiowych (HAARP), wzbogacone sztucznie wywoływanymi "pandemiami", a w niedalekiej przyszłości projekcja obrazów na niebie z użyciem star-link'a mają wywołać wrażenie "czasów ostatecznych" i nakłonić ludzkość do zmian światopoglądu w kwestiach zarówno wiary, jak też wyznawanych wartości. Kto wie - może atak jakichś kosmitów nam zaserwują? Ktoś próbuje zabawiać się w Boga, ale raczej źle skończy... Prawda obroni się sama. Wink

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Oczywiscie nie tylko

Oczywiscie nie tylko imbecylem ale jeszcze frajerem , terrorysta , pedofilem , gwalcicielem , faszysta, chazarem i murzynem .

Do tego transem , lewakiem , nacjonalista, slowianinem , i kosmita.

Jestem zaszczepiony i fruwam AWACSem z folia aluminiowa. Kocham Bace i chce seksu z tirowka.

Bylem w wojsku u chazara Olszanskiego w 1939 roku i jako ulan mam osiagi machalem lanca i zabilem stu Turasow pod WIEDNIEM.

 

Portret użytkownika Dzis jestem wypity

Baca podobnież maczał w tym

Baca podobnież maczał w tym swoje paluchy. 14 sierpnia br jak za zwyczaj po przeczytaniu ZnZ chciał dodać wulgarny, chaotyczny i chamski wpis w sekcji komentarzy. Jednak nie był w stanie powstrzymać piany z pyska, która zalała klawiaturę i zepsuła komputer. Zdenerwowany rozpędził się w swojej suterenie i uderzył głową w ścianę. Skutkiem czego wywołał efekt motyla który doprowadził do erupcji wulkanów na półkuli północnej w tym również na Alasce. Lekarze twierdzą że Andrzej jest niepoczytalny dlatego nie powinien jeździć już nigdy więcej tirem. 

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Skomentuj