Na Alasce doszło do nagłej erupcji trzech wulkanów

Kategorie: 

Źródło: AVO

Wulkanolodzy obserwujący 800-kilometrowy odcinek łańcucha Wysp Aleuckich na Alasce dostrzegli niedawno bardzo niepokojące zjawisko. Trzy z pięciu obserwowanych przez nich wulkanów, wybuchło niemal jednocześnie. Dwa z nich, wciąż emitują obecnie duże ilości popiołu i pary. Erupcje trwają od ponad tygodnia, ale jak narazie, nie stanowią zagrożenia dla pobliskich osad i nie zakłócają ruchu lotniczego.

Jak donosi Alaska Volcano Observatory, aktywność wulkaniczna spowodowała, że ​​Wyspy Aleuckie (rozległy archipelag rozciągający się na zachód od Półwyspu Alaska) służące jako granica między północnym Pacyfikiem a Morzem Beringa, zostały dotknięte niepokojącym wzrostem aktywności sejsmicznej. Zazwyczaj, w tym regionie obserwuje się jedną erupcję rocznie. Odkrycie trzech symultanicznych zjawisk tego typu, wywołuje zrozumiałe zaniepokojenie.

Wulkan Pavlof, Wielki Sitkin i Semisopochnoi pozostają na pomarańczowym poziomie zagrożenia. Oznacza to, że ​​erupcje trwają i wykryto niewielkie emisje popiołu. Wyspy wulkaniczne, które tworzą tak zwany łuk aleucki, są częścią strefy w której występuje wiele trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych. Znajduje się on w tak zwanym Pacyficznym Pierścieniu Ognia, a więc regionie znanym z intensywnej aktywności sejsmicznej i wulkanicznej.

 

Badacze przyznają, że podobne incydenty miały już miejsce w przyszłości. Siedem lat temu, doszło do innej jednoczesnej erupcji trzech wulkanów na Alasce. Niedawne zjawisko wywołało jednak niepokój wśród badaczy i zmusiło Alaska Volcano Observatory do aktywnego monitorowania sytuacji. Dalszy rozwój sytuacji, możecie obserwować na oficjalnej stronie AVO.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika DarkTech

Podwodne wybuchy jądrowe,

Podwodne wybuchy jądrowe, bombardowanie istniejących wulkanów, manipulacja pogodą przy użyciu fal radiowych (HAARP), wzbogacone sztucznie wywoływanymi "pandemiami", a w niedalekiej przyszłości projekcja obrazów na niebie z użyciem star-link'a mają wywołać wrażenie "czasów ostatecznych" i nakłonić ludzkość do zmian światopoglądu w kwestiach zarówno wiary, jak też wyznawanych wartości. Kto wie - może atak jakichś kosmitów nam zaserwują? Ktoś próbuje zabawiać się w Boga, ale raczej źle skończy... Prawda obroni się sama. Wink

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Oczywiscie nie tylko

Oczywiscie nie tylko imbecylem ale jeszcze frajerem , terrorysta , pedofilem , gwalcicielem , faszysta, chazarem i murzynem .

Do tego transem , lewakiem , nacjonalista, slowianinem , i kosmita.

Jestem zaszczepiony i fruwam AWACSem z folia aluminiowa. Kocham Bace i chce seksu z tirowka.

Bylem w wojsku u chazara Olszanskiego w 1939 roku i jako ulan mam osiagi machalem lanca i zabilem stu Turasow pod WIEDNIEM.

 

Portret użytkownika Dzis jestem wypity

Baca podobnież maczał w tym

Baca podobnież maczał w tym swoje paluchy. 14 sierpnia br jak za zwyczaj po przeczytaniu ZnZ chciał dodać wulgarny, chaotyczny i chamski wpis w sekcji komentarzy. Jednak nie był w stanie powstrzymać piany z pyska, która zalała klawiaturę i zepsuła komputer. Zdenerwowany rozpędził się w swojej suterenie i uderzył głową w ścianę. Skutkiem czego wywołał efekt motyla który doprowadził do erupcji wulkanów na półkuli północnej w tym również na Alasce. Lekarze twierdzą że Andrzej jest niepoczytalny dlatego nie powinien jeździć już nigdy więcej tirem. 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Skomentuj